Otázka
Emaaaaaaaa sa pýta:
Dňa 04.01.2020 o 15:35

… Ja sa neviem zmieriť s tým že budem mať na polročnom vysvedčení 3 matematika mi vôbec nejde a neviem čo mám robiť ಥ_ಥ

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.01.2020 o 14:24

Ahoj Emka, chápem, že ťa to trápi, ale skús sa s tým zmieriť, je to len známka. Prípadne sa skús dohodnúť s učiteľkou, že či ti nedá šancu opravit si známku. Stále to je iba polrok. Druhý polrok je dôležitejší a ak ti to nepôjde, tak skús poprosiť učiteľku alebo spolužiačku o vysvetlenie. V dnešnej dobe máš veľa možnosti a doučovanie alebo napríklad aj videa na YouTube by ti mohli pomôcť. A v žiadnom prípade sa neboj priznať to rodičom a to aj keby sa mali hnevať. Majú ťa radi a určite to pochopia. Držím ti palce.

Erika-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 06.01.2020 o 19:50

Ahoj Ema,

Matematika je ťažký predmet ku ktorému si musíš nájsť vlastnú cestu a spôsoby, ktoré vyhovujú tebe. Ak chceš zlepšiť svoje známky z matematiky odporučila by som ti zájsť za učiteľkou matematiky a porozprávať sa o známke a možnostiach ako ju opraviť. Ale ak sa chceš matematiku doučit, z vlastnej skúsenosti ti odporúčam kamarátov poprípade spolužiakov, ktorý matematiku vedia. Ďalším spôsobom je doučovanie s nejakou učiteľkou.

Držím palce a pevné nervy ♡

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk