Otázka
Yeah sa pýta:
Dňa 08.01.2020 o 20:58

Ako sa mam mat rada? Bola by som rada za viac rád od vás

Odpovede
Viki - Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.01.2020 o 15:20

Ahoj Yeah mrzí ma že si prechádzaš takýmto obdobím. Viem, že mať sa rada nie je ľahké. Skús sa mať rada taká aká si. Každý človek je jedinečný a výnimočný. Neboj sa ukázať tvoju pravú tvár. Každý máme dobré aj zle vlastnosti, skús sa zamyslieť ktoré sú tie tvoje. Držím ti palce aby sa ti to podarilo.

Samuel, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 09.01.2020 o 15:07

Ahoj Yeah, týmto som si prešiel aj ja a veľmi rád ti pomôžem. Nikto nie je dokonalý ale všetci v sebe máme aj niečo dobré a musíme si toho vážiť rovnako ako aj toho zlého. Ak sa bojíš toho čo si myslia ostatný tak si zapamätaj: ich názory nie sú najdôležitejšie, dôležité je aj to či si so sebou sama spokojná. Úplne súhlasím s tým čo ti poradila Anet: ľahni si na posteľ v hlave alebo kľudne aj nahlas si povedz všetky svoje dobré vlastnosti. Veľa šťastia, prajem ti aby si v sebe našla toho dobrého človeka, ktorý sa tam určite skrýva.

Lea - Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.01.2020 o 14:50

Ahoj Yeah, mrzí ma, že si prechádzaš takýmto obdobím. Tak, ako ti Anet napísala, určite máš nejaké dobré vlastnosti a veci, ktoré si ľudia na tebe cenia. Skús si ich vymenovať a pripomenúť. Hlavne sa s nikým neporovnávaj, pretože každý z nás je výnimočný iným spôsobom. Prajem ti veľa šťastia, aby si našla samú seba a naučila sa mať rada.

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.01.2020 o 14:48

Ahoj, úplne rozumiem, že môžeš niekedy zažívať chvíle, kedy nie si úplne šťastná alebo sama sebou. Skús si vtedy však spomenúť nielen na všetky veci, ktoré sa ti na tebe páčia (fyzické aj charakterové vlastnosti) ale hlavne na chvíle, kedy si v živote bola na seba hrdá. Výborné cvičenie je tiež povedať si na konci každého dňa 3 pekné veci, ktoré sa ti prihodili (aj maličkosti, ako napr. že vonku bolo pekné počasie). Postupom času si tak začneš viac všímať kladné vlastnosti nielen na sebe, ale aj na iných. Držím palce a pokojne sa nám ozvi, ako sa ti darí!

Anet odpovedá:
Dňa 08.01.2020 o 21:48

Ahoj Yeah . Aj ja občas prežívam takéto chvíle . Občas nad tým rozmýšľam . Ale jeden deň som si ľahla na posteľ , akokeby som zastavila čas okolo seba , zatvorila som si oči a povedala som si : No a čo ! Nech si všetci vravia čo chcú ! – a v tej chvíli som si povedala všetky moje úžasné vlastnosti o ktorých som ani nevedela . Skús to občas aj ty . Je celkom dobré ak si ku tomu pustíš relaxačnú hudbu . Prajem ti nech si už uvedomíš že si sa zrodila pre niečo veľmi dôležité :-)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk