Otázka
Lily sa pýta:
Dňa 09.01.2020 o 20:06

Prosím vás, je normálne, že sa niekedy necítim ako žena/dievča? Som dievča, ale niekedy sa cítim skôr ako opačné pohlavie. Neobliekam sa do chlapčenských vecí ani nič také, len sa niekedy cítim skôr ako chlap. A často si aj viac rozumiem s chalanmi. Ale nechcem hovoriť, že som so svojím pohlavím nespokojná, nechcela by som si lekársky zmeniť pohlavie ani nič také. Neviem, či sú tieto moje pocity normálne a strašne sa za to hanbím a neviem čo mám robiť. Mám 12 rokov, môže to znamenať, že som transsexuálna?

Odpovede
Sofi - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.01.2020 o 16:27

Ahoj Lily myslím si že je normálne mať takéto pocity keďže dospievaš, to že si rozumieš viac s chlapcami je tiež normálne, ja sama sa bavím viac s chlapcami ako s dievčatami. Na tvojom mieste by som sa netrápila dospievaš a mení sa ako tvôj vonkajšok tak aj vnútro. Ak by to aj znamenalo, že sa ti viac páčia dievčatá a cítiš sa lepšie ako chalan tak na tom nie je nič zlé a asi by bolo lepšie ak by si to vnútorne prijala a netrápila sa tým. Prajem ti veľa šťastia.

ninQa odpovedá:
Dňa 09.01.2020 o 22:38

Ahoj!Vieš čo,podľa mna to vôbec neznamená,že musíš byť transsexuálka. Aj ja mám väčšinu kamarátov chalanov a s chalanmi si rozumiem možno viac. Aj ja som si chvíľu pripadala taká nie dievčenská.Podľa mňa sa nad tým nezamýšlaj.Viem,že ťa to trápi ale skus to nebrať tak vážne.Podla mňa je to v pohode.To prejde.Buď sama sebou,nemeň sa a zachovaj chladnú hlavu✌?

Anet odpovedá:
Dňa 09.01.2020 o 20:34

Ahoj Lily . Nie som nejaká extra psychologička , ale veľmi rada ti pomôžem z vlastných skuseností . Mám 13 rokov a tiež som si tým prešla . Neznamená to že si transexuál . Len máš jednoducho taký štýl . A aj ja sa často bavím len s chalanmi – lebo viem že oni moc neohovárajú . Takže môžem ti povedať že to je normálne a není sa za čo hanbiť . Prajem ti veľa šťastia .

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk