Otázka
Slniečko sa pýta:
Dňa 13.01.2020 o 20:28

Ahoj!Vlastne ani neviem co idem opisovať.V pos­lednej dobe sa cítim tak na nič.Každý okolo mňa mi príde taký šťastný.Každý má niekoho o koho sa vie oprieť.Či frajera alebo len kamaráta.Mam pocit,že ma ľudia moc radi nemusia.Nie som zaujímavá.Mam pocit ze ma väčšina berie len tak.Niekedy by bolo fajn mať pri sebe niekoho kto ťa má rád.Je pravda,že každý si nájde v živote lásku?Podľa mňa nie.A podľa mňa ani ja.Ale neviem načo to tu vôbec riešim.Keď sa bojím lásky a vzťahov.Viem,som divná. Aj v škole je to na hovno.A v poslednej dobe som smutná.Taka bez nálady. Viem ze toto tu cele nedáva zmysel ale apson som sa niekde vyrozprávala.

Odpovede
Lenka--rovesnicka poradkyňa odpovedá:
Dňa 15.01.2020 o 20:51

Ahoj slniečko, sme radi, že si sa na nás obrátila a určite Ti pomôže, ak sa vyrozprávaš, no skús sa poobzerať po svojom okolí, určite máš okolo seba ľudí, ktorí Ťa majú radi. My ľudia máme občas skreslené vnímanie a iste veci nevidíme. No treba sa pokúsiť nájsť vo všetkom nejaké pozitíva. Vyhľadávaj ľudí a snaž sa tráviť čas s kamarátmi. Uvidíš, že časom si aj ty nájdeš priateľa, len sa nemôžeš toho báť. Každý z nás si nájde polovičku, s ktorou si bude rozumieť, len niekomu to trvá dlhšie. Určite si o Tebe nikto nemyslí, že si divná. Len sú dni, kedy je nám lepšie a naopak, zase horšie. Ale treba sa tešiť z maličkosti a časom to pôjde. Však po búrke, stále vyjde slnko :) držíme Ti palce,Slniečko.

Nika odpovedá:
Dňa 13.01.2020 o 21:01

Ahoj Slniečko, mrzí ma, že si prechádzaš takýmto obdobím. Zdá sa mi, že ťa to naozaj trápi. Nie si v tom sama, je veľa ľudí, ktorí sa cítia rovnako alebo podobne ako ty. Medziľudské vzťahy (nielen tie partnerské) dokážu byť poriadne komplikované. Spomínaš, že máš pocit, že ťa ľudia veľmi nemajú radi. Asi máš na to nejaký dôvod, pravdepodobne ti niečím museli ublížiť, že sa teraz takto cítiš. Skús sa zamyslieť nad tým, kvôli čomu (konkrétne) máš pocit, že ťa nemajú radi a či títo ľudia vôbec stoja za to, aby si sa nimi zaoberala. Skús vo svojom okolí hľadať ľudí, s ktorými ťa niečo spája, napr. podobná osobnosť, rovnaké alebo podobné zájmy, atď. Nemusíš hľadať len vo svojej triede, ale aj v iných triedach, na krúžku, atď. Verím, že raz svoju spriaznenú dušu nájdeš, či už to bude kamarát, kamarátka, partner alebo partnerka. Len sa nevzdávaj. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk