Otázka
Soňa sa pýta:
Dňa 05.02.2020 o 20:10

Ahojte, v pondelok som neurobila skúšky z vodičáka… Ešte stále som to nepovedala kamáratom a ani rodičom … Neviete mi poradiť ako na to ? Poprípade ako sa dostať do pohody a nepohorieť na 2 skúške?? Vopred ďakujem

Odpovede
Anicka odpovedá:
Dňa 11.02.2020 o 18:51

povedz im to na rovinu, neboj sa nie si prvá ani posledná čo na prvý krát nespravila skúšky. Poznám aj takých ľudí (fakt ze mudrych) ktorí to spravili aj na 2–3× krát.

Vanesa odpovedá:
Dňa 07.02.2020 o 10:13

Ahoj Soňa, chápem tvoju situáciu prešla som si niečím podobným pred mesiacom. Stále máš pred sebou dva pokusy takže to určite nevzdávaj. Aby ti bolo lepšie mohla by si sa skúsiť porozprávať s rodičmi o tom a kedže sú ti najbližší tak by ti pomohli vyrovnať sa so situáciou a dostať sa do pohody. A povzbudiť ťa do dalšieho pokusu. Budem ti držať palce pri dalšom pokuse, určite si to ešte zopakuj a preskúšaj si jazdy a kuželky. Určite sa nemáš čoho báť a prajem ti veľa šťastia.

Samuel, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 06.02.2020 o 15:05

Ahoj Soňa, je mi ľúto, že ti to nevyšlo. Skús im to povedať narovinu, verím, že priatelia to pochopia a nebudú si z toho robiť srandu, im už tiež určite nevyšlo veľa skúšok. Rodičia určite vedia, že máš ešte 2 pokusy zadarmo takže ich to po finančnej stránke snáď nebude veľmi trápiť. Určite ti pomôže si priebežne opakovať teóriu a čo sa týka jazdy, snaž sa na to veľmi nemyslieť, venuj sa niečomu čo ťa baví a čo ti pomôže zbaviť sa stresu. Veľa šťastia Soňa. Ahoj Soňa, je mi ľúto, že ti to nevyšlo. Skús im to povedať narovinu, verím, že priatelia to pochopia a nebudú si z toho robiť srandu, im už tiež určite nevyšlo veľa skúšok. Rodičia určite vedia, že máš ešte 2 pokusy zadarmo takže ich to po finančnej stránke snáď nebude veľmi trápiť. Ak si vo veľmi veľkom strese, venuj sa tomu čo máš rada aby si prešla na iné myšlienky. Veľa šťastia Soňa.

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 06.02.2020 o 14:58

Ahoj, rozumiem, že to pre teba môže byť naozaj stresujúca situácia. Avšak neboj sa, verím, že tvoji kamaráti aj rodičia budú schopní to pochopiť, veď to tiež nebolo tak dávno čo si sami robili vodičák a aj vypytovanie “čo, prečo, ako” postupne pominie. Čo sa stresu týka, skús sa o tom porozprávať s nejakou tvojou kamarátkou alebo spolužiačkou, ktoré si tým už prešli, mne samej to pri strese z prvej skúšky veľmi pomohlo, alebo sa môžeš dohodnúť so svojím inštruktorom na kondičných jazdách. Naozaj sa nie je čoho báť, máš pred sebou ešte dva ďalšie pokusy a ja ti budem držať palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk