Otázka
Inga sa pýta:
Dňa 06.02.2020 o 21:42

Už dlho si píšem s jedným chalanom a teraz sa chce so mnou stretnúť. Chcem sa s ním aj ja stretnúť, ale kamarátka ma odhovara. Poradí mi tu niekto, čo mám urobiť?

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 08.02.2020 o 23:05

Ahoj Inga, vidím, že si v situácii, keď sa asi nevieš rozhodnúť, ktorá možnosť je správna. Musíš pochopiť svoju kamarátku, že sa o teba bojí. Nikdy predsa nevieme, že kto sa v skutočnosti skrýva za obrazovkou a nie je vždy bezpečné stretnúť sa s ľuďmi, ktorých nepoznáme. Avšak nemusíš byť smutná. Môžeš poprosiť svoju kamarátku, že či by nešla s tebou a nebude sa o teba báť. V dvojici ste vo väčšom bezpečí. Taktiež sa stretnite na nejakom verejnom mieste, kde je veľa ľudí. Ak obidve uvidíte, že je to bezpečné, tak sa potom neskôr môžete stretnúť aj sami. Veľa šťastia.

ninQa odpovedá:
Dňa 06.02.2020 o 22:13

Ahoj.Chapem,že si možno zmätená a teraz nevieš či áno alebo nie.Bolo by dobre sa porozprávať s tou kamarátkou o tom,že aký má dôvod na to odhovárať ťa od toho. Lebo ak nejaký dôvod má,tak to spolu zvážte.Ale ak nie,tak v tom prípade sa s ním stretni ak chceš.Predsa kamarátka ťa nemôže len tak odhovoriť od toho čo chceš ty :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk