Otázka
Barborka sa pýta:
Dňa 07.02.2020 o 09:23

Ahojte. Prosím poraďte mi… Moja kamarátka chodí poza školu a jej mamka mala podozrenie, tak zavolala mne… Ja som jej zaklamala a teraz mam z toho zlý pocit. Čo mám urobiť ?

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 08.02.2020 o 22:28

Ahoj Barborka, musí byť pre teba ťažké, keď si v takejto situácii. Chápem, že ťa hryzie svedomie, že si klamala mame tvoj kamarátky. Tvoja kamarátka musí mať dôvod, pre ktorý do školy chodiť nechce. Skús ho zistiť a skús jej v ňom pomôcť. Ak sa ti nezdôverí, tak ju skús presvedčiť aby sa obrátila na nejakú dospelú osobu, ktorej dôveruje. Ak by ste tento problém vyriešili, tak by bolo fajn, ak by ste boli úprimné k jej mamke skôr než sa to dozvie napríklad od školy. Ak však nemôžeš nič urobiť, tak priznaj tvojej kamarátky mame, že si jej klamala a ona snáď pochopí dôvod, pre ktorý si to urobila a že si chcela svoju kamarátku chrániť. Jej mamka má právo vedieť pravdu a tvoja kamarátka skôr či neskôr pochopí, že si jej chcela celý čas dobre. Držím prsty a dúfam, že som ti pomohla.

Tomáš odpovedá:
Dňa 07.02.2020 o 11:05

Ahoj Barborka. Je dobre, že si sa zastala svojej kamarátky ale po morálnej stránke je zrejme prečo ťa hryzie svedomie. Mojou radou pre teba by bolo sa s ňou porozprávať o dôvode nechodenia do školy a skúsiť jej vysvetliť negatívny následok. Držim ti palce vo vyriešení tvojho problému.

Domi odpovedá:
Dňa 07.02.2020 o 09:49

Ahoj :) mozno bz bolo dobre zistit preco tvoja kamaratka chodi pozaskolu. Ak je dovod nejakz zavazny – napr jej niekto ubliyuje v skole, sa jej nechce chodit do skoly alebo sa boji ist na pisomky lebo sa neuci, skusila by som sa na tvojom mieste porozpravat s jej mamkou, ale popros ju, aby nikomu nepovedala, ze tu informaciu ma od teba, tak mozete zostat kamaratky a nestrati v teba doveru.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk