Otázka
Tomáš sa pýta:
Dňa 08.02.2020 o 14:43

Mam taky problém možno nie je taký dôležitý ako ostatné ale mňa to naozaj trápi. V škole sa mi páči jedno dievča ale jej sa paci niekto iný. K tomu je to môj najlepší kamarát on síce vraví ze ju nemá rád ale veľmi mu to neverím. S kamošom sa už kvôli tomu ani nebavíme.

Odpovede
Daniela, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 08.02.2020 o 21:16

Ahoj Tomáš. To, čo prežívaš, určite nie je „menej dôležitý“ problém, práve naopak, trápenie ktoré nám spôsobujú vzťahy nám často ovplyvní celý tok života. Chápem, že ťa mrzí, že si to tvoje dievča vybralo práve tvojho najlepšieho kamaráta, no tvoju hodnotu neurčuje priazeň alebo antipatia žiadneho iného človeka. Ak si si úplne istý, že sa jej nepáčiš, môžeš sa jej opýtať, či nechce aspoň ostať kamarátka. Ak k nej cítiš niečo viac, zrejme si dobre rozumiete. Neviem ti úplne poradiť, čo by si mal robiť so svojím kamarátom. Z racionálneho uhla pohľadu, neurobil nič zlé, srdcu nemôžeš nič nanútiť. Zo sentimentálneho uhla pohľadu, chápem, prečo by si sa s ním už nemusel chcieť baviť. Neviem, akú hodnotu má v tvojom živote, no myslím si že by bola škoda zahodiť kamarátstvo kvôli babe. Želám ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk