Otázka
Jana sa pýta:
Dňa 10.02.2020 o 13:12

Ahojte v utorok idem na výlet cesta bude trvať vyše 2hodín a ja mám krámy a idem jediné dievča tam a strašne sa bojím že pretečiem extrémne silno krvácam.

Odpovede
Jana odpovedá:
Dňa 11.02.2020 o 14:21

Ahoj no bolo to hrozné ked som pred chalanmy v autubuse musela ísť za vodičom že potrebujem na wc a dosť často som msuela meniť vložku a trošku mi pretiekla tak som mala flak na nohavičkách

Emma - rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 11.02.2020 o 13:59

Ahoj Jana, úplne chápem, ako sa cítiš. Je prirodzené, že máš z toho obavy. Odporúčala by som Ti v ten deň použiť dlhšiu a silnejšiu vložku (v drogérii nájdeš vložky na noc). Kedykoľvek budeš mať priestor, choď na toaletu. Skús si obliecť v ten deň čierne nohavice, prípadne dlhšie tričko/mikinu, ktorú by si si mohla opásať okolo pása, ak by sa niečo také predsa len prihodilo. Držím palce a ak chceš, môžeš nám potom napísať, ako to dopadlo ?

Nika odpovedá:
Dňa 10.02.2020 o 16:13

Ahoj Jana, chápem, že Ťa to trápi. Najlepšie je pravidelne si vložky alebo tampóny vymieňať, preto si ich nezabudni zobrať dostatočné množstvo. Počas prestávky si potom môžeš vložku alebo tampón vymeniť. Ak prestávku nebudete mať, buď jednoducho nebudeš robiť nič, alebo v prípade, že by si si veľmi naliehavo potrebovala vymeniť vložku či tampón, môžeš požiadať vodiča o zastavenie. Na dôvod sa Ťa asi pýtať nebude, no keby taká situácia nastala a Ty by si sa veľmi hanbila mu to povedať, môžeš mu povedať, že si vypila veľa vody a potrebuješ ísť súrne na malú potrebu. Odporúčam Ti dať si tmavé nohavice a dlhé tričko, prípadne mikinu, ktorú si v prípade potreby uviažeš okolo pása tak, aby Ti zakrývala zadok. Ak chceš mať ešte väčšiu istotu, môžeš si dať dve nohavičky. Keby sa Ti aj stalo, že pretečieš, prípadné posmešky a poznámky si neber príliš k srdcu. Ak by sa Ti niekto za to posmieval, tak má problém dotyčný človek, nie Ty. Držím Ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk