Otázka
Hanka sa pýta:
Dňa 14.02.2020 o 22:21

Ahojte.Chcela by som byť psychologička.Rada pomôžem ľuďom s problémami.Som empaticka.Ale aj tak mam pocit ze to možno nie je práca pre mňa i keď si viem seba samu predstaviť ako psychologicku­.Neviem ci by som to zvládla lebo sem-tam mam pocit ze ten,kto tu potrebuje psychológa som ja.Raz keď som bola smutná alebo som sa mala zle som išla na jednu takú stránku podobnej tejto.Kde boli psychológovia. No po rozhovore som sa cítila ešte horšie ako predtým.Takze asi tak.

Odpovede
Katarína, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.02.2020 o 13:12

Ahoj Hanka, je veľmi pekné, že sa chceš venovať tejto profesii. To, že občas máš obdobie alebo pocit, že ti niečo nevychádza, nedarí neznamená, že by si sa svojho sna mala vzdať. Neboj sa, že máš aj zlé skúsenosti, pretože aj to ťa posúva ďalej a tým môžeš pomôcť druhým, keby mali podobný problém. Môžeš si hovoriť každý deň nejaké slová, ktoré by ťa povzbudzovali a aby si aj pozitívne myslela. Dúfam a verím,že sa ti to podarí.

Daniela, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 15.02.2020 o 09:41

Ahoj Hanka. Je veľmi pekné, že by si sa v budúcnosti chcela venovať pomáhaniu ľuďom, máš v tom moju plnú podporu. Nemyslím si, že to ,že sa občas aj ty potrebuješ s niekým porozprávať by malo znamenať že „sa na túto prácu nehodíš“. Práve naopak, psychológovia si uvedomujú dôležitosť emócií, preto ich nepotláčajú. Predchádzajúca zlá skúsenosť ti môže slúžiť ako taký vzor, aká by si ako psychologička nechcela byť. Ďakujem ti že si nám napísala a prajem ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk