Otázka
Daniel sa pýta:
Dňa 20.02.2020 o 20:12

Mam 15 rokov. Vsetko sa zmenilo minuly tyzden v piatok, kedy moj jediny a najlepsi kamarat(boli sme ako bratia) sa na mna vykaslal a isiel von s takymi co fajcia, piju, droguju a uplne prisiel domov zdrogovany nevedel chodit nic ale povedal mi, ze to bola sranda a ze tento piatok ide von s nimi zas. Uplne sa so mnou prestal v triede bavit a nechce ist ani von ani nic. A ja teraz nemam vobec nikoho, s nikym inym sa uz nebavim len zo spoluziakmi, ktory von nechodia len hravaju hry a zo ziadnymi babami si uz nepisem. Skoncil som sam nemam uz nikoho. Ano viem, ze vam starsim sa to musi zda byt uplne sibnute tento moj problem, ale ani neviete ako sa kvoli tomu trapim. Nemam sa s kym smiat, nemam komu hovoit moje problemi a drogovat fajcit v ziadnom pripade nechcem a preto som nezaujimavy. Neviete co mam robit chodim sa teraz sam prechadzat aby si rodicia nemysleli, ze som o samote. Neviem vobec spavat, neda sa mi ucit a kazdy den je horsi a horsi. Dakujem za pomoc

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.02.2020 o 21:48

Ahoj Daniel, je mi ľúto, že si sa ocitol v tejto situácii. Sme ale radi, že si sa nám zdôveril s tvojim problémom. Je rovnako vážny ako hocijaký iný a ešte vážnejší, ak sa kvôli nemu trápiš. Obdivujem a veľmi ťa chválim za to, že máš vlastnú hlavu, nedáš sa ovplyvniť touto dobou, svojim kamarátom, ale vieš, že čo je správne a ostávaš sám sebou. Máš 15 a z toho usudzujem, že aj tvoj kamarát je v podobnom veku. Zrejme sa snaží len vyskúšať niečo nové. Určite mu povedz, že máš oňho obavy, že sa trápiš. Čoskoro si to možno uvedomí a všetko sa vráti do starých koľají. Ak nie, tak určite skôr či neskôr stretneš nových ľudí, nájdeš si nových kamarátov. Vo chvíľach, keď sa cítiš sám, tak môžeš skúsiť nové aktivity, pri ktorých prídeš na iné myšlienky alebo sa spoznáš s novými ľuďmi. Držím ti prsty.

Nika odpovedá:
Dňa 21.02.2020 o 12:42

Ahoj Daniel. Naozaj je mi ľúto, ako sa cítiš. Vidím, že je to pre teba ťažké a veľmi ťa obdivujem za to, že dokážeš nepiť, nefajčiť a nedrogovať napriek tomu, že to tak robia ostatní. Napadá mi, že by možno pomohlo sa s najlepším kamarátom porozprávať (keď nie je opitý ani zdrogovaný) a vysvetliť si, čo sa stalo. Skús zdôrazniť, že si kvôli tomu nešťastný a že máš strach o neho a jeho zdravie. Ak to nepomôže, môžeš skúsiť nájsť si kamarátov aj inde – v nejakých krúžkoch, v iných triedach atď. Hlavne buď vždy sám sebou a nezačni fajčiť, piť a drogovať iba preto, že to tak robia ostatní. Držím ti palce.

ninQa odpovedá:
Dňa 20.02.2020 o 22:20

Ahoj Daniel.Ja si myslím,že tento tvoj problém nie je vôbec šibnutý.Vieš,ťažko s takým človekom ktorý sa vybral na zlú cestu.Človeku nevidíš do hlavy.Nevieš prečo to urobil a prečo sa pridal k tým horším.Porozprávať sa s ním asi ťažko keďže si spomínal,že sa s tebou nechce baviť.Chapem ta a viem,že si smutný lebo sa zjavne nevieš zmieriť s tým čo tvoj kamarát urobil.Ja ti poviem jedno.To,že tvoj kamarát pije a droguje nie je vôbec frajerské.Nie,že začneš lebo začal aj on.Buď ten múdry ktorý s tým nezačne. Pozri sa,chce to čas.To,že si prišiel o kamaráta ešte neznamená,že v živote nijaký iný nepríde. Drž sa :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk