Otázka
Nika sa pýta:
Dňa 24.02.2020 o 14:47

Ahoj, mám taký problém. Neviem, či je normálne to, čo zažívam. Ide o to, že mám dosť neprimerané reakcie na určité veci. V tej danej chvíli sa mi moja reakcia nezdá neprimeraná, no spätne áno. Napríklad mi niečo mama povie, nejakú banalitu, napríklad to, že sa mám učiť a ja potom plačem a mám myšlienky na samovraždu, pretože hneď to interpretujem tak, že má so mnou nejaký problém, že mi niečo vyčíta, že som ju sklamala, že pre ňu nikdy nebudem dosť dobrá atď. Je to tak aj v iných veciach – napríklad v škole mi niečo nejaká učiteľka povie alebo sa mi len niečo nepodarí (aj keď je to len nejaká drobnosť, napríklad zabudnem nejaké slovíčko a tak) a ja hneď mám myšlienky, aká som hlúpa, neschopná, že chcem zomrieť atď. Takmer vždy ma to potom za pár minút prejde a už som zase veselá, alebo aspoň tak nejak „v pohode“. Je to podľa vás normálne? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpovede
Nika odpovedá:
Dňa 24.02.2020 o 20:55

Ďakujem veľmi pekne, vážim si toho.

Lea-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.02.2020 o 20:07

Ahoj Nika, chápem tvoj problém keďže sama mám občas tiež ten problém ako ty. Možno to je len z toho ze si nečakala že ti tá osoba v tom momente povie presne niečo také a len prudšie si na to zareagovala ale určite si to neber nejak zle keď ti povedia aby si sa šla učiť alebo že máš niekde nejakú chybu lebo nemyslia to nejak v zlom len chcú pre teba dobre. Ja osobne si myslím že pokiaľ tebe a tvojmu okoliu tieto ,,stavy" nejak nevadia alebo neubližujú len si kvôli takým banalitám nespôsobuj nejaké zranenia alebo tak lebo to nestojí za to. Dufam že ti to pomohlo a držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk