Otázka
Peter sa pýta:
Dňa 28.02.2020 o 12:03

Ahojte , mám pred sebou maturitu , a citím sa ako keby som nič nevedel snažil som sa učiť aj na Matematiku robiť si maturitné testy z predošlých rokov vždy som to dal nad tých 50% avšak mám taký strach ,že tento rok môže byť maturita zo slovenčiny a Matematiky dosť ťažká … S angličtinou problém nemám tak sa toho ani troška nebojím …

Odpovede
Katarína, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.02.2020 o 18:03

Ahoj Peter, rozumiem, že prichádza dôležitá udalosť takže maturita alebo skúška dospelosti. Nemusíš však mať obavy všetko sa dá zvládnuť. Nemusíš sa stále len učiť, určite by ti si mohol skúsiť si oddýchnuť nejako sa odreagovať. Môžeš sa zamerať na to, čo si myslíš, že ti ide trochu slabšie ale netreba to preháňať. Skús sa prejsť niekde, alebo len počúvaj relaxacnú hudbu. Prajem ti veĺa štastia aby si to zvládol.

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.02.2020 o 18:02

Ahoj Peter, chápem tvoje obavy. Maturita je niečo čoho sa aj ja veľmi obávam. Je skvelé, že sa na testy pripravuješ. Každý je iný, každému ide niečo iné. Ak by sa ti aj náhodou nepodarilo zvládnuť slovenčinu a matematiku tak dobre ako angličtinu, tak nezúfaj, život ide ďalej. Myslím, že by sme sa nemali trápiť vecami, ktoré prídu, lebo si spôsobujeme zbytočný stres, ktorý neovplyvníme. Ak sa svedomito pripravuješ, tak už môžeš len čakať, že ako ti sadnú otázky. Verím, že to zvládneš a budem ti držať silno prsty.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk