Otázka
Vee sa pýta:
Dňa 06.03.2020 o 21:36

Ahojte, v poslednej dobe sa všetko zmenilo. S rodičmi si už vôbec nerozumiem a trápi ma to. Kričia a dávajú mi všetko za vinu. Trápim sa. Nie som šťastná, ako predtým. Nemám sa rada. Prosím. poraďte, nemám sa s kým porozprávať

Odpovede
Katarína, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.03.2020 o 16:27

Ahoj Vee, rozumiem a chápem tvojej situácii. Môžem ťa ubezpečiť, že tvoji rodičia to nerobia úmyselne. Môže byť, že majú problémy v práci, sú nervózny alebo pod tlakom. Skús sa s nimi porozprávať, objasniť situáciu, povedať svoj pohľad na dannú vec a nájsť riešenie. Možno to teraz je ťažké pre teba a možno sa aj viníš za to, ale môžeš byť teraz ty oporou alebo bútľavou vŕbou pre rodičov. Hlavne si z toho nerob veľkú hlavu, podaj, čo najväčší úsmev a skús sa s nimi porozprávať. Držím palce.

Nika odpovedá:
Dňa 06.03.2020 o 22:35

Ahoj Vee, je mi ľúto, ako sa cítiš. Chápem, že s rodičmi je niekedy ťažké vychádzať a môžeš mať pocit, že ti nerozumejú. No môžem ťa uistiť, že tvoji rodičia ťa ľúbia a záleží im na tebe. Skúsila si sa už o tom s nimi porozprávať? Ak nie, skús to. Zdôrazni, že si kvôli tomu nešťastná. Držím ti palce a keby si chcela, môžeš sem napísať, ako to dopadlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk