Otázka
Sisa sa pýta:
Dňa 17.03.2020 o 15:20

Ahojte… Moji rodičia sú už od 5 rokov rozvedení, a môj otec sa o mňa veľmi nezaujíma. Som za to rada, keďže mi strašne zničil sebavedomie, a psychické zdravie. Po rozvode som zostala s mamou. Otec sa ale vždy ozve v dobu keď už si myslím že bude dobre. Zakaždým mi podkopne sebavedomie a psychicky mi ublíži. Tie rany čo mi na duši spôsobuje sa už ani nehoja keďže viem že sa všetko znova pokazí. Mama o mojom stave nevie, o tomto nevie nikto. A ja to ani nemám odvahu niekomu povedať. Otec si zo mňa stále robí posmech, uráža ma. Neviem čo robiť..

Odpovede
Viki-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 18.03.2020 o 13:22

Ahoj Sisa, poznám túto situáciu, kedže som ju sama prežila. Tiež sa moja mama rozviedla s mojim otcom. Chápem že to je tvoj otec, veď to je jasné, ale nenechaj si ubližovať od neho. Nenechaj sa ‘dať dole’. Nemysli na to, že sa všetko pokazí. Mysli na to dobré, pretože keď si to zoberieš ako ranu ktorá nejde zahojiť nikdy sa to nezahojí. Dvihnu hlavu a choď ďalej. Ukáž mu, že ti nestojí za to. Buď silná. Taktiež chápem, že to nechceš nikomu povedať, ale myslím si, že by ti odľahlo a určite by ti aspoň mamka vedela v tomto pomôcť. Verím, že všetko bude dobré a zvládneš to. Držím ti palce

Nika odpovedá:
Dňa 17.03.2020 o 17:39

Ahoj Sisa. Veľmi oceňujem, že si to sem napísala a hľadáš pomoc. Nie je v poriadku, ak ti otec ubližuje, nikto nemá právo ti ubližovať. Chápem, že nie je ľahké sa s niečím takým niekomu zdôveriť. No je veľmi dôležité, aby niekto vedel o tom, že ti otec ubližuje a pomohol ti takéto správanie otca zastaviť. Prečo sa bojíš niekomu zdôveriť? Nemusíš sa báť, len ma zaujíma, prečo sa bojíš o tom niekomu povedať. Napadá mi, že ak to nechceš riešiť osobne, môžeš dotyčnej osobe aj napísať e – mail, SMSku, nahrať hlasovú správu atď. Ak by si chcela, môžeš sem pokojne napísať do chatu alebo na e – mail. Nemusíš v tom byť sama. Držím ti palce a prajem ti veľa síl.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk