Otázka
Rebeka sa pýta:
Dňa 23.03.2020 o 12:27

Ahojte Na Edupage nám posielajú strašne veľa úloh a ja potom celý deň robím úlohy a nič iné čas nemám . :(

Odpovede
Stellan odpovedá:
Dňa 24.03.2020 o 21:01

Rebeka, najsmutnejšie na tom je, že väčšina z tých úloh čo ti posielajú, ti aj tak v živote k ničomu nebude. Učitelia a možno aj rodičia ti budú tvrdiť, že je to dôležité, ale nie je to pravda. Školy kladú požiadavky na žiakov tak vysoko, že ich nezvládnu ani najlepší žiaci, ani dospelí by ich nezvládli. To hovorím ako čistý jednotkár. Všetky úlohy som sa snažil robiť čo najpodstivejšie, škole som venoval všetok svoj voľný čas a aj tak toho na mňa bolo veľa. Teraz to ľutujem. Keby som mohol vrátiť čas, tak by som už učeniu toľko svojho času nevenoval. Úlohy by som tak odflákol, aby mi zabrali minimum času. Príklady z matematiky by som si ani neprečítal, iba by som napísal náhodné výsledky, že niečo mám. A keby potom bolo niečo naozaj treba, až potom by som to vyriešil. Alebo by som celé úlohy odpísal od spolužiakov. Celkom dobrý nápad je, že každý so spolužiakov spraví niečo a následne si to pozdieľate. Alebo to môžte robiť spolu a pôjde vám to ľahšie. V školskom veku sú najdôležitejšie dve veci, priateľstvá s rovesníkmi a to, ako tráviš svoj voľný čas. Určite je dôležitejšie, čo robíš vo voľnom čase a čo robíš pre seba ako to, čo od teba vyžadujú v škole. Dopraj si oddych, venuj sa tomu, čo robíš rada, či je to hudba, maľovanie alebo písanie básničiek. Udržuj kontakt s priateľmi a vrámci možností choď aj von.

Bianka - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.03.2020 o 21:12

Ahoj Rebeka, verím, že si z tejto situácie unavená. Tiež som študentkou a preto viem , že občas je učenie formou Edupage náročné. Ocitli sme v komplikovanej situácií , vďaka ktorej sa musíme učiť doma. Učitelia musia splniť svoje plány a preto nám ide občas Edupage vybuchnúť. Ak je toho viac ja osobné si veci najprv zorganizujem , naplánujm a rozdelím si veci podľa náročnosti a ak sa dá , tak aj podľa toho ,koľko času mi to cca zaberie. Začínam si robiť úlohy, ktoré sú jednoduché a nezaoberajú veľa času. So spolužiakmi si pomáhame aj pomocou messenger cez videohovor. Veď každý vie niečo iné , preto často spojíme sily a máme to rýchlejšie. Medzi úlohami si robím aj malé pauzy. Ak je toho naozaj tak veľa , že už sa to nedá zvládať skús sa o tom porozprávať so svojou triedou a spolu kontaktujte triednu učiteľku. Musíš však počítať aj s možnosťou, že to nevýjde. Držím ti palce a pevne verím , že to vyjde

Nika odpovedá:
Dňa 23.03.2020 o 17:57

Ahoj Rebeka. Chápem, že to môže byť nepríjemné a môže to aj spôsobovať veľa stresu. Skús si určiť priority – vždy si urči, ktoré úlohy musíš urobiť hneď teraz, na ktoré máš ešte chvíľu času (napr. pár dní) a na ktoré máš ešte veľa času. Môžeš si to aj zapísať a vyznačiť si ich rôznymi farbami. Dôležité je, aby si si sama našla svoj vlastný štýl učenia a to, čo tebe vyhovuje. Ak by sa to naozaj nedalo zvládať, môžeš napríklad cez Edupage napísať učiteľom správu a slušne ich požiadať, či by nemohli trochu redukovať počet úloh, alebo aspoň predĺžiť termíny odovzdania. A nezabúdaj, že nemusíš všetko robiť v jeden deň. Samozrejme si musíš plniť povinnosti, no máš tiež právo aj na oddych a zábavu. Prajem ti, aby si to zvládla.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 23.03.2020 o 14:21

A na čo chceš mat čas? Aj tak len ležíš a ješ

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk