Otázka
Nela sa pýta:
Dňa 09.04.2020 o 20:15

Ahojte. No všetko sa vlastne začalo asi v októbri. No proste ide o to , že má vymenila za inú kamarátku… najskôr mi to prišlo normálne , že má novú kamarátku… lenže potom sa začali stretávať bezo mňa každý deň… A užieria ma to , keď ich vidím ako sa spolu smejú a sú šťastné..No a raz už som to nedokázala a proste som jej povedala ,čo si myslím. Vznikla z toho hádka. Tak som sa jej potom spýtala , že v čom je lepšia tá jej nová najlepšia kamarátka a povedala mi ,, Ona je lepšia vo všetkom". A ubehol od tej hádky presne mesiac. A ani mi už nenapíše, nezavolá, nespýta sa ako sa mám …

Odpovede
Klaudia odpovedá:
Dňa 14.04.2020 o 19:38

tak ju skús kontaktovať… možno nemá odvahu sa ona ohlásiť tebe,…ak jej zavoláš možno to ulaví a vyrozprávate,… ak by odmietla sa porozprávať alebo by bola nejakým spôsobom agresívna tak preruš kontakt a nezaťažuj sa s tým…Aspoň budeš mať čisté svedomie o tom že si urobila prvý správny krok k nadviazaniu kontaktu s dotyčnou.

Nika odpovedá:
Dňa 10.04.2020 o 09:50

Ahoj Nela. Mrzí ma, čo sa ti stalo. Je to veľmi nepríjemná a bolestná situácia. Podľa mňa by bolo dobré sa s ňou o tom osobne porozprávať. Vysvetli jej, že sa nezachovala práve najlepšie a že ti nevadí, keď trávi čas s dotyčnou kamarátkou, no želáš si, aby niekedy trávila čas aj s tebou. Niekedy je fajn si dupnúť a snažiť sa presadiť si svoje. Ak to nepomôže, potom si treba nájsť nejakú novú kamarátku, pretože zbytočne budeš niekoho presviedčať, keď niečo nechce zmeniť. Držím ti palce a ak chceš, môžeš sem napísať, ako to dopadlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk