Otázka
Šárka sa pýta:
Dňa 14.04.2020 o 19:57

Ahojte potrebujem pomôcť, posledný čas cítim takú samotu a také prázdno vnútri akoby by mi niečo chýbalo. Neviem ako to mám opraviť tento môj stav. Pomôžte čo mám robiť?

Odpovede
Majka, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 15.04.2020 o 14:18

Ahoj Šárka, Tento stav veľa z nás už zažilo. Je to prechodné obdobie ktoré netrvá chvíľu. Keď chceš aby toto obdobie zmizlo čo najrýchlejšie, musíš si nájsť aktivitu ktorá ťa baví. Môže to byť kreslenie, počúvanie hudby, robiť v záhrade, čítať knihy, chodiť na prechádzky alebo si zavolať s kamarátmi. Proste najaka aktivita co ta bude napĺňať, ktorej sa budeš venovať a nebudeš myslieť na to že ti niečo chýba. Dúfam že ti bude lepšie, držíme palce. Ahoj.

Nika odpovedá:
Dňa 15.04.2020 o 11:50

Ahoj Šárka, je skvelé, že sa svoj problém snažíš riešiť. Asi každý človek niekedy zažíva pocity vnútornej prázdnoty, osamelosti, presne takého pocitu, aký opisuješ – ako by mu niečo chýbalo. Chápem, že je to nepríjemné. Klaudia poradila dobre, nájdi si nejaký koníček, ktorý ťa bude baviť. Ak máš pocity osamelosti, môžeš sa o tom porozprávať s niekým blízkym, kamarátom a kamarátkam teraz zavolať cez videohovor, písať si s nimi atď. Možno to teraz tak nevidíš, ale to, ako sa cítiš, sa zmení a raz bude zase dobre. Ak by tieto pocity pretrvávali, pokojne napíš do chatu Linky detskej dôvery. Držím ti palce Šárka.

Klaudia odpovedá:
Dňa 14.04.2020 o 20:20

Ahoj, skús robiť niečo čím vyplníš tú to samotu rozprávaj sa s kamarátmi (aj keď sme teraz dosť v kritickej situácii) ale môžeš cez mobil zavolať písať cez messenger, videohovory, skype a podobne. Zahraj si hry, tancuj, kresli, spievaj, pozri si film, čítaj knihy alebo iné hobby. Musí existovať niečo čím vyplníš tú to samotu alebo sa porozprávaj s rodinou… No skús si niečo nájsť čo sa ti bude páčiť. Ahoj.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk