Otázka
diana sa pýta:
Dňa 18.04.2020 o 02:18

ahojte,moja mama ma frajera ktory je cez tyzden ako normalny clovek no ked pride vikend a je u nas tak stale pije,neda sa s nim absolutne rozpravat vrieska po mame nadávky lebo mu v niečom nevyhovie,alebo mu povie svoj nazor na to ako sa sprava (povie mu ze pije a ze je jej to nepríjemne spat v byte v ktorom cele vikendy cítiť alkohol)… vela krat sme aj my s mojou sestrou hovorili ze nech prestane,povie ano a asi o 5 hodin na to je zase naliaty… ja tieto situácie nedavam proste mam strasne depresie,placem po nociach a hlavne bojim sa o mamu :((

Odpovede
Sofi - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.04.2020 o 11:56

Ahoj Diana. Myslím, že ak tvoja mamka vidí ako sa jej priatel správa tak mala zvážiť sama či s ním chce byť, ale v každom prípade možno sa tvoja mamka cíti sama a tak radšej s takýmto človekom je len preto, že sa bojí toho, že bude sama, ale ak jej skúsíš dať najavo, alebo jej rovno povedať, že ty a aj tvoja sestra budete pri nej tak možno si uvedomý, že chlap by sa takto správať nemal. Skús využiť chvílku keď s mamkou budeš sama a porozprávaj sa s ňou o tom otvorene.

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.04.2020 o 11:08

Ahoj Diana, je mi ľúto, že si sa ocitla v takejto ťažkej situácii. Vidím, že ťa táto situácia trápi, a preto si myslím, že by bolo fajn, ak by si sa spolu so sestrou porozprávala s mamkou o tom, že aký k nemu má vzťah. Ak ho miluje, tak môžte spolu skúsiť nájsť nejaké riešenia, ktoré by mu pomohli. Alkoholizmus je vážna vec a treba ho zastaviť skôr, než to pôjde veľmi ťažko. A čo sa teba týka, tak ak máš depresie, plačeš a bojíš sa, tak sa o tom môžeš skúsiť porozprávať s niekym blízkym, komu veríš alebo by som ti odporučila napísať na náš chat. Dúfam, že všetko dobre dopadne.

Nika odpovedá:
Dňa 18.04.2020 o 11:03

Ahoj Diana, mrzí ma tvoja situácia a problémy, ktoré ťa trápia. Väčšina ľudí nadmerne pije alkohol preto, lebo majú nejaké problémy, ktoré nevedia sami vyriešiť. Môžeš sa porozprávať so svojou sestrou a s mamou a dohodnúť sa na tom, že spoločne sa s frajerom tvojej mamy porozprávate a pokúsite sa ho presvedčiť, aby vyhľadal pomoc. Chápem, že sa bojíš o mamu a si z tejto situácie nešťastná. Podľa mňa by ti mohlo pomôcť porozprávať sa o svojich pocitoch s niekým z rodiny. Skús si nájsť nejaký koníček, ktorý ťa bude baviť a vďaka ktorému aspoň na chvíľu zabudneš na to zlé. Prajem ti veľa šťastia a ak chceš, môžeš sem napísať, ako to dopadlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk