Otázka
Min sa pýta:
Dňa 27.04.2020 o 13:44

Prepáčte že sem píšem no potrebujem pomoc..moja mama je na mňa od nejakého obdobia zlá..nie že by ma bila, to nie, ale proste.. nemôžem povedať nič nez toho aby na mňa nakričala. Hocikedy sa jej snažím zveriť tak na mňa nakričí a pošle ma do izby. Nikdy si nevšíma moje potreby a to, že ma nepozná. Nepozná to aká som. A ona to zrejeme ani nechce poznať. Jediný človek koho mám je moja kamarátka.. keďže otca nemám mama sa správa takto.. mám ju rada, no neviem čo robiť keďže ma to bolí..

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 27.04.2020 o 18:37

Ahoj, Min, rozumiem, že to pre teba nie je ľahká situácia. Súhlasím s Nikou, mala by si sa o tom porozprávať najskôr s mamkou a možno aj s nejakým tvojim príbuzným, ktorý má blízko k tebe a mamke. Mozno má len zle obdobie, každý ho niekedy má, no určite by si jej mala povedať to, ako sa cítiš. Držím palce

Nika odpovedá:
Dňa 27.04.2020 o 15:40

Ahoj Min, som rada, že si sa nám zdôverila. Je mi ľúto, čo zažívaš. Možno tvoja mama prežíva nejaké ťažšie obdobie, je z toho vystresovaná a preto aj takto reaguje. Skús sa s ňou o tom porozprávať. Vyžaduj od nej, aby sa k tebe začala správať lepšie. Niekedy je fajn si dupnúť a snažiť sa presadiť si svoje. Ak by to nepomohlo, skús presvedčiť niekoho z rodiny (napr. babku, dedka, tetu…), aby sa s tvojou mamou porozprával a vysvetlil jej, ako to vnímaš ty. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk