Otázka
Ida sa pýta:
Dňa 05.05.2020 o 18:14

Rozhodla som sa využiť čas karantény produktívne, a tak som začala premýšľať o výške. Vždy som mala sen študovať v zahraničí, ale teraz neviem. Nejako sa bojím toho, že keď na niekoľko rokov odídem, prídem o všetko, čo som si zatiaľ vybudovala. Navyše sa bojím, že si to raz budem vyčítať. Čo ak sa jedného dňa niečo stane a ja si budem vyčítať, že som bola celý čas preč a netrávila s mojou rodinou dosť času. Nechcem byť pesimistická, ale bojím sa toho.

Teraz sedím nad rozpísanou žiadosťou agentúre, ktorá tieto univerzity v zahraničí sprostredkúva (je overená, takže sa mi nič nestane – pôsobí aj v zahraničí a stretla som ju na veľtrhu vysokých škôl, takže je to bezpečné) a neviem, či to poslať. Čo ak budem jedného dňa svoje rozhodnutie ľutovať?

Odpovede
Ida odpovedá:
Dňa 06.05.2020 o 16:31

Ďakujem všetkým za rady. Chcem sa vám ešte ospravedlniť, že som to na vás tak „vybafla“ bez pozdravenia, bola som v strese a nejako som si neuvedomila, že som na to pozabudla.

Ešte raz vám všetkým ďakujem. :)

Lia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 06.05.2020 o 14:58

Ahoj Ida, chápem tvojim obávam. Rozumiem, že je to pre teba ťažká situácia. Skús si na papier napísať pre a proti. A nejak sa rozhodnúť. Ale ak je študovať v zahraničí tvoj sen, tak sa ho naozaj nevzdávaj. Drž sa ho a verím, že ťa tvoja rodina a priatelia v tomto podporia. Skús hľadieť na všetko pozitivne. Čo získaš ak sa takto rozhodneš. V dnešnej dobe máme veľa vymoženosti ako sa skontaktovať aj s domovom, rodinou, priateľmi. A neboj sa toho, že by si to neskôr ľutovala. Neľutuj rozhodnutia vo svojom živote, všetko na svoj dôvod a deje sa to pre niečo. Hlavné je aby si sa pokúsila využiť všetky šance, ktoré ti ponúka, a ktoré ťa rozvíjajú v pozitívnu a silnú osobu. Držím palce

Nika odpovedá:
Dňa 05.05.2020 o 20:23

Ahoj Ida, rozumiem, že to pre teba nie je ľahká situácia. Moja rada je taká – choď do toho. Je prirodzené mať obavy, ale teraz máš jedinečnú príležitosť naučiť sa cudzí jazyk, spoznať nových ľudí atď. V prípade, že sa niečo pokazí, tak všetko sa dá vyriešiť. S rodinou môžeš byť v kontakte cez internet, v dnešnej dobe je veľa možností. Neskôr môžeš ľutovať, že si túto možnosť nevyužila. Držím ti palce Ida ❤

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk