Otázka
Lila sa pýta:
Dňa 09.05.2020 o 18:24

Zdravím. Prichádzam po radu, ohľadom mojej situácie. Mám pocit, že sa vyčleňujem zo všetkých ,,sociálnych skupín" ktorých som členom, stávam sa čoraz viac a viac introvertnejšou, osamelejšou a smutnejšou. Pomaly zabúdam ako sa správať v spoločnosti iných ľudí, ľahko znervózniem. Kedysi som mala viacero kamarátov (nie veľké množstvo, no dostatok a to aby som som cítila vnútornú radosť), no stalo sa niekoľko nepríjemných vecí a moja osobnosť sa z roka na rok veľmi zmenila. Som oveľa výbušnejšia, tichšia, nervózna a náladová, domýšľavá. Snažím sa zabrániť týmto zlým vlastnostiam prenikať na povrch, ale nedokážem to ovplyvniť. Ako plynie čas, pozorujem, že sa čoraz viac a viac vzďaľujem od ľudí, ktorí mi ešte ostali na blízku. Okrem toho ma vnútri zhrýzajú nepríjemné myšlienky, komplexy, keď ich občas spomeniem pred kamarátmi, poradia mi, ale častejšie ma odbijú, vidím že ich začínam otravovať. Zostanem nakoniec úplne sama? Myslím, že áno.

Odpovede
Nika odpovedá:
Dňa 09.05.2020 o 20:07

Ahoj Lila, chápem, že si sa ocitla v nepríjemnej situácii, ktorá ťa trápi. Asi každý človek si niekedy prejde takýmto obdobím. Podstatné je, že si to uvedomuješ a chceš to riešiť. Môžeš sa s niekým, komu dôveruješ (niekým z rodiny alebo hoci aj s nejakou kamarátkou) porozprávať o tom, čo prežívaš. Keď aj náhodou vybuchneš, skús to kamarátom vysvetliť, že to nerobíš naschvál, že snažíš ovládať, ale nejak sa ti to nedarí. Ak takéto pocity u teba pretrvávajú už dlhšiu dobu, odporúčam ti vyhľadať odbornú pomoc. S odborníkom alebo odborníčkou sa na to môžete pozrieť bližšie a môže ti pomôcť aj so vzťahmi a všetkým, čo ťa trápi. Ak odbornú pomoc vyhľadať nemôžeš alebo nedokážeš, môžeš napísať do chatu, ktorý funguje každý pracovný deň od 14:00 do 19:00. Držím ti palce Lila.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk