Otázka
Viky sa pýta:
Dňa 10.05.2020 o 12:54

Ahojte, moja kamarátka má alebo mala frajera alee on sa k nej veľmi nepekne chová teda skôr jej neodpisuje a pod. ale ona ho stále miluje aj napriek tomu čo jej robí a ja som jej poradila aby si ho blokla a zabudla na neho ale ona nič jednoducho na to nereaguje. Neviem ako jej mám poradiť pretože moje nápady už vypršali, a ani neviem ako jej mám poradiť. Ja osobne by som hentomu najradšej vylepila pretože ona si fakt nezaslúži aby sa k nej takto choval. Ako jej mám pomôcť?

Odpovede
Emma-rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 11.05.2020 o 07:03

Ahoj Viki, chápem, že chceš svojej kamarátke pomôcť a trápi ťa to. Ak máš kontakt na jej priateľa, mohla by si skúsiť napísať jemu. Možno ti vysvetli svoje správanie. Napriek tomu si však nemyslím, že môžeš toho urobiť viac. Tvoja kamarátka by si mala sama uvedomiť, či je pre ňu dobrý, alebo nie. Úplne chápem, že ty v ňom nevidíš niekoho, s kým by mala byt, no ona je zamilovaná, takže jej pohľad je trochu iný. Na tvojom mieste by som to nechala zatiaľ tak a netlačila na ňu. Počkala by som, ako sa situácia vyvinie a poskytla svojej kamarátke oporu. Možno jej samej neskôr dôjde, ako to celé je. Každopádne jej nezabudni byt nablízku, keby to potrebovala ? držím palce

Nika odpovedá:
Dňa 10.05.2020 o 15:38

Ahoj Viky, je veľmi pekné, že chceš kamarátke pomôcť. Chápem, že sa jej snažíš dohovárať atď., ale v prvom rade si to musí uvedomiť ona sama, že takýto chalan si ju nezaslúži. Kým si to ona sama neuvedomí tak neurobíš nič. Môžeš sa jej snažiť vysvetliť, prečo si to myslíš. Držím vám obom palce a netráp sa, už sa to nejako vyrieši.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk