Otázka
Blueberry sa pýta:
Dňa 14.05.2020 o 21:39

Myslím že to všetko je fajn je fajn pocit vedieť že dokážete niekomu pomôcť ale osobne poslednú dobu sa cítim hrozne s je to už vyše roka robím všetko preto aby to bolo už lepšie, ale nočné mory strach že zas urobite niečo pre niekoho a nebude im to stačiť ďalšie nadávky a všetko musí byť v najmenšiom poriadku je hrozná vedieť že sa zobudite s tým šťastim kedy ste s rodinou a môžete byť úplne šťastný s potom prísť medzi ľudí vo vašom okolí a robiť všetko podľa nich je hrozný a toľko krát som povedala že chcem ísť preč aspoň späť kde som vyrastala nemohli sme… A preto o 4roky pôjdem na vysokú a chcem sa venovať pomoci kde pomôžem deťom ako sú tu lebo je to správne a vy robite správnu vec aj keď život neni prechádzka ružovou záhradou s nemali by ste brať všetko tak ružovo ale ja to zatiaľ nechápe em však čo by ste asi mohli čakať od tínedžera vo veku 16 rokov kedy len „spoznáva svet“ Mám rada kamarátov s je ich dosť ktorý vedia všetko o mne ale ani rodina ani tí kamaráti nevedia moje myšlienkové pochody aké mám v hlave ja ale viem aké je byť obľúbená a viem aké je byť úplne nikto viem to a preto tvrdim že niekto musí tie veci zažiť aby vedel aké to naozaj je áno psychológia je dobrá vec moja mama je psxchologička a je to fajn ale je ťažké povedať niekomu všetko čo vás toľko roky trápy moja mama vie že to začalo smrťou babky lebo tie veci a problémy sa ukladali a ten rok som to neriešila a skončilo to s depresiou a nespavosťou mne to všetko pomohlo ale len preto že to je moja mama ktorú poznám mamina v práci robí toľko sedení aby mohla pomôcť tomu dieťaťu ale trvá to dlho s nikdy nepovie celú pravdu a môže sa ďalej trápiť ale to je aj touto dobou som rada za to kde som a ako ma vychovali rodičia pretože keď sa pozriem na túto dobu je hrozná to čo robia tínedžeri v ešte mladšiom veku ako som ja tak to je hrozné… Myslím tým že nie je správne chovanie tých detí určitá časť si za to môže sama možno tým že si mysli že je stred pozornosti tak môže ubližovať, piť,fajčiť a drogovať… A občas ten ktorému vážne treba pomôcť nepomôže už nikto a zabije sa neni to správne pretože ten človek sa trápil tak moc s tak moc potreboval pomoc ale nikto tu nebol nikto nebol schopný pomôcť len preto že sa bojí už niekomu veriť bojí sa že sa mu vysmeju

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.05.2020 o 13:15

Ahoj, na začiatok by som sa ti chcela poďakovať za ochotu napísať nám a oceňujem tvoj rozumný prístup. Ak sa posledný rok cítiš hrozne, tak sa môžeš skúsiť porozprávať so svojou mamkou psychologičkou, s kamarátmi, ktorým dôveruješ, ale samozrejme môžeš napísať aj nám, pretože na to tu sme vždy a pre každého. Ak napriek tomu sa budeš cítiť nedocenená, tak skús kontakt s takýmito ľudmi obmedziť. Je skvelé, že si uvedomuješ to, že ľudia sú rôzni, že nikdy nevieme, kto potrebuje pomoc. Je ale dôležité pri tomto všetkom nezabúdať na seba, na svoje šťastie a potreby, je dôležité uvedomiť si, že nebudeš môcť pomôcť všetkým a vždy. Túto dobu nezmeníš, ale môžeš pomôcť ľuďom v tejto dobe, a preto je super, že to v budúcnosti aj plánuješ. Drž sa.

Nika odpovedá:
Dňa 15.05.2020 o 13:42

Ahoj Blueberry. Je skvelé že by si sa v budúcnosti chcela venovať pomáhajúcej profesii. Áno, svet nie je ružový, ako píšeš a asi každý človek má v živote nejaké ťažkosti, no tie sú súčasťou života a človeka posúvajú vpred. A čo sa týka spomínanej depresie, nespavosti atď. – ak máš takéto problémy, určite ti odporúčam zveriť sa niekomu, komu dôveruješ. Chápem, že je to ťažké, no zaslúžiš si žiť lepšie. Skús požiadať dospelého, aby ti pomohol vyhľadať odbornú pomoc. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk