Otázka
Slniecko sa pýta:
Dňa 16.05.2020 o 01:33

Ahojte mam 16 rokov a nikdy som nemala vzťah.Uprimne mi to nevadí ale niekedy by niekedy s niekym chcela byt.Lenze ja som taka divna,že mne sa nikto nepáči proste už dlhšiu dobu a neviem sa zaľúbiť.Velmi sa bojím vzťahov.Co ma však trápi je to,že som si začala namyslat,že som lezba. Nemyslim si,že ňou som… Len mam pocit,že je to divne,ze nikoho nemám a vždy sa každý čuduje keď zistí,že som ešte nikoho nemala a ze sa mi nikto nepáči. Hrozne som zacala byť kvôli tomu smutná. Že si to stále namýšlam a potom sa bojím,že je to pravda a plus k tomu milión iných veci.Akoze ženy sú pekne ale nikdy som do žiadnej nebola. Takze môže byť,že si to namýšlam úplne zbytočne ci? :( lebo som z toho smutná a stále kvôli tomu plačem

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.05.2020 o 12:32

Ahoj, chápem, že ťa to trápi, ale rozhodne nemusí. Nemáš sa kam ponáhľať, je v poriadku, ak si ešte nemala vzťah a nikto sa ti nepáči. Je ale skvelé, že sa do ničoho nenútiš. Nebolo by správne, ak by si bola vo vzťahu, do ktorého by si išla z donútenia alebo kvôli nátlaku okolia. Ono to raz príde samo, možno vo chvíli, keď to nebudeš čakať. Vravíš, že si to namýšľaš a nikdy si vzťah so žiadnou ženou nechcela, tak nevidím dôvod, pre ktorý by si si mala myslieť a znepokojovať sa, že si lesba. Ak by si ale neskôr zistila, že si, tak na tom nie je nič zlé. Určite sa pre tieto veci netráp a neplač. Držím prsty.

Nika odpovedá:
Dňa 16.05.2020 o 08:44

Ahoj, rozumiem, že je to pre teba náročná situácia. To, že si v 16 ešte nikdy nemala vzťah mi pripadá úplne normálne. Nemusí to znamenať, že máš inú orientáciu. Chápem, že tlak okolia môže byť silný, až tak, že si možno začneš namýšľať, že si lesba atď. Ale ver mi, je to úplne normálne a je lepšie si počkať na niekoho, koho budeš naozaj ľúbiť a nie len tak s niekým chodiť len preto, že to tak robia všetci. A aj keby to znamenalo, že máš inú orientáciu, je to v poriadku. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk