Otázka
Lucka sa pýta:
Dňa 16.05.2020 o 13:44

Ahojte… moja kamarátka si kúpila skateboard a hovorila nech si kúpim aj ja. Chcela by som to skúsiť ale neviem…nechcem sa cítiť ako chlapec. Lebo mam pocit zo seba že som aj taka chlapčenská akože napríklad mam viac kamarátov chlapcov alebo sa nemalujem aj keď som pekná podľa každého a každý tvrdí že sa nemusim malovat.Ani nenosím šaty a proste nechcem pôsobiť tak. Ci aký máte názor?

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.05.2020 o 23:00

Ahoj Lucka, je naozaj úplne v poriadku, ak si sama sebou. Rozhodne nos oblečenie, v ktorom sa cítiš komfortne, nemaľuj sa, ak nechceš. Kamárať sa s ľudmi, s ktorými si rozumieš. Ak to sú chlapci, tak na tom nie je nič zlé. Skateboard nie je určite len pre chlapcov a ak ho chceš vyskúšať, tak je to len na tebe a určite ho skús. Veľa šťastia.

Nika odpovedá:
Dňa 16.05.2020 o 14:00

Ahoj Lucka. Nemyslím si, že skateboard by bol len pre chlapcov. To, či si ho kúpiš, je tvoja osobná voľba. Ak si chceš kúpiť skateboard, kúp si ho, a nehľaď na to, či je to „pre chlapcov“ alebo „pre dievčatá“. Ak si skateboard nechceš kúpiť, nekupuj si ho. To, že nenosíš šaty, nemaľuješ sa atď. vôbec neznamená, že si „chlapčenská“. Ani ja sa veľmi nemaľujem, nenosím šaty atď. Ani ja som sa istý čas necítila taká „dievčenská“. Viem, že ťa to trápi, ale skús to nebrať tak vážne. Je to tvoja voľba. Prajem veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk