Otázka
Lea sa pýta:
Dňa 21.05.2020 o 16:38

Ahojte… prepáčte že tak otravujem asi. Ale neviem čo mám robiť. Odkedy je karanténa tak som neposielala učiteľkam skoro žiadne úlohy pretože som sa psychicky vážne necítila na to, robiť úlohy. Teraz učiteľky volajú mojej mame a pár učiteliek sa mi vyhráža že ma nechajú prepadnúť… netuším čo mám robiť. Snažím sa to dorobiť ale nedokážem to. Doma sa neustále hádaju, kričia a vážne sa tu nedokážem učiť. Susedia sa sťažujú a moja sestra s mamou sa asi už zbláznili… vždy keď sa snažím učiť tak môj mozog je mimo, nedokážem to pochopiť ani sa sústrediť… keďže som neposielala 2 mesiace úlohy tak nechápem ničomu… hlavne sa bojím že prepadnem. Keď som bola v 3. triede tak sme sa presťahovali… na moju triedu som si zvykala asi 3 roky. Už som na moju triedu úplne zvyknutá, pár z nich teraz odídu na gymnázia a keby prepadnem tak prepadnem do triedy kde je 30 cudzích detí v mladšom veku. Mám pocit že mám sociálnu fóbiu, sedí to. Vždy po 6 hodinách škole, jazde v autobuse som prišla domov úplne zničená a nemala som chuť sa s nikým baviť. Nedokázala by som prepadnúť. Mám pocit že som stratila svoje psychické zdravie… Mám halucinácie… najradšej by som sa schovala do tmy a ticha… a na nič nemyslela. Kamarátky ma opúšťajú.. Vážne ďakujem za nejakú odpoveď..

Odpovede
Nika odpovedá:
Dňa 22.05.2020 o 09:57

Ahoj Lea, chápem, že to pre teba nie je ľahké. Súhlasím s Leou. Skús si urobiť nejaké ľahšie úlohy, aby učitelia a učiteľky videli, že máš aspoň snahu niečo robiť. Ak si napr. máte písať poznámky, tak si napíš len pár viet, aby aspoň bolo vidno, že máš snahu niečo robiť. Môžeš tiež prípadne urobiť zopár dobrovoľných úloh z vlastnej vôle. Vzdelanie je dôležité, ale z vlastnej skúsenosti viem, že za stres a zničené psychické zdravie ti to fakt nestojí. Ver mi, viem, o čom rozprávam. Prajem ti veľa šťastia.

Lea - Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.05.2020 o 21:21

Ahoj Lea, chápem tvoje obavy z toho, že prepadneš. Na tvojom mieste by som skúsila spraviť si aspoň nejaké ľahšie úlohy, aby učiteľky videli tvoju snahu. Ak nejakému učivu nerozumieš, skús napísať pani učiteľke, ktorá by ti mala poradiť, poprípade sa skús poradiť s nejakou spolužiačkou/spo­lužiakom. Ak by si chcela, kľudne môžeš napísať aj do chatu Detskej Linky, ktorá funguje každý pracovný deň od 14:00–19:00. Držím Ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk