Otázka
Lou sa pýta:
Dňa 27.05.2020 o 18:18

Mám pocit, že zlyhávam v celom svojom živote, vo všetkom do čoho sa pustím, už ma nič nebaví, nemám žiadne ciele, ktoré by som chcela dosiahnuť, o všetko prichádzam, nič ma neťahá dopredu. Je mi stále hrozne smutno.

Odpovede
Viktória-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.05.2020 o 21:39

Ahoj Lou, rozumiem, že sa teraz nachádzaš v ťažkej situácii ale ako už Nika napísala nemusí to trvať večne. Skús sa zamerať na pozitívnejšie myšlienky, ktoré môžeš prežívať napr. s priateľmi, rodinou… Viac si veriť v tom, čo robíš aj keď to v danej situácii vyzerá beznádejne verím, že ,, po každej búrke vyjde slnko,, Tak ti držím palce, aby si našla niečo v čom sa nájdeš a bude ta to robiť šťastnou

Nika odpovedá:
Dňa 27.05.2020 o 20:38

Ahoj Lou, mrzí ma, že sa takto cítiš. Takýto pocit už veľa z nás zažilo a môžem ťa uistiť – akékoľvek trápenie je len dočasné. Nebudeš sa takto cítiť večne. Niekomu trvá dlhšie, kým nájde svoj cieľ v živote. Môžeš si nájsť niečo, čo ťa baví a venovať sa tomu. Napadá mi, že by si sa mohla zdôveriť niekomu, kto ťa podrží a podporí ťa. Máš niekoho takého vo svojom okolí? Mať niečo, čo ťa baví a ľudí, ktorí ťa podporia, je dôležité a môže to pomôcť. No ak ani to nepomôže, môže ísť o prejav vážnejšieho psychického stavu, napr. depresie. V takom prípade by som ti odporúčala zdôveriť sa niekomu vo tvojom okolí a spoločne vyhľadať odbornú pomoc. Môžeš napísať aj do chatu alebo na e – mail odkazy@linkadeti.sk. Prajem ti veľa šťastia, aby si našla svoje ciele a dosiahla ich.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk