Otázka
aďka sa pýta:
Dňa 07.06.2020 o 17:56

Ahojte mam 15 ale to ani nie je podstatne ide o to,že som stratila partiu kamarátov. Vlastne ani sama neviem prečo.Proste ich nebavilo chodiť von alebo ja neviem co sa im stalo.Je mi to ľúto lebo ma nikto nezavola už von a ja vlastne ani nemám kamarátky ani kamarátov.Teraz aj ide leto a nemám s kým chodiť von. Lahko sa povie ze nájdi si nových keď vlastne ani neviem kde hľadať nových. Akože som z toho smutná ale zas praví kamaráti by toto neurobili.

Odpovede
Emma-rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 08.06.2020 o 21:13

Ahoj, Aďka, chápem, že situácia, v ktorej sa nachádzaš, nie je pre teba ľahká. Skúsila by som sa porozprávať s kamarátmi o tom, čo sa stalo, pripadne ich môžeš skúsiť zavolať von ty a uvidíš, čo na to povedia. Možno majú toho teraz veľmi veľa a nestíhajú ísť von. Hľadanie kamarátov nie je ľahké, lebo ide o záležitosť citovú a preto je to často ťažké. Skúsiť b si mohla navštevovať nejaké mimoškolskej aktivít ako napríklad športové aktivity, umelecké, rôzne podujatia. Určite máš aj nejakých starších kamarátov, s ktorými sa už tak nebavíš alebo bratrancov a sesternice, mohla by si napísať im a skúsiť ísť von s niekym iným, možno zistíš, že si veľmi rozumiete. Hoci je ťažké byt bez kamarátov, ja verím, že si určite nejakých dobrých zas nájdeš alebo obnovíš vzťahy s tými starými ?

Nika odpovedá:
Dňa 07.06.2020 o 19:25

Ahoj milá Aďka, chápem, že si z toho smutná. Tvoji kamaráti toho možno majú veľa v škole, alebo majú iné dôvody, pre ktoré ťa nevolajú von. Môžeš si to s nimi vyjasniť a priamo sa ich spýtať, ako to medzi vami je. Alebo si môžeš nájsť niekoho iného. Prajem ti veľa šťastia a dúfam, že nakoniec sa to medzi vami ujasní a vysvetlí.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk