Otázka
Mon sa pýta:
Dňa 12.06.2020 o 13:54

ahojte, prepáčte že otravujem no mám istý problém. neviem čo je so mnou zle ale mám niečo ako záchvaty kedy sa proste zničoho nič rozplačem a neviem sa ukludniť. je to pre mňa divné a neviem čo robiť. proste sa pozriem na niečo a zrazu sa začnem triasť a začnú mi tiecť slzy. som až tak divná ako mi povedala mama že som kvôli tomuto?

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.06.2020 o 06:27

Ahoj, na začiatku ťa chcem ubezpečiť, že určite neotravuješ, pretože táto Linka detskej dôvery tu je vždy a pre všetkých. Taktiež ťa chcem ubezpečiť, že divná nie si a určite tento problém netrápi len teba, ale bojuje s ním viac ľudí. Neviem, ako často máš tieto záchvaty a nakoľko sú vážne, prípadne čím sú vyvolané. Môžeš si skúsiť všimnúť, že čo ich vyvoláva, čo ťa rozruší natoľko, že sa rozplačeš a skúsiť sa s tým nejako popasovať. Ak ale nevieš, nevidíš súvislosť medzi tým, tak súhlasím s Nikou, môže tam byť nejaký hlbší problém, s ktorým by ti vedel pomôcť psychológ. Dúfam, že sa čoskoro budeš cítiť lepšie a tieto záchvaty odstrániš. Držím prsty.

Nika odpovedá:
Dňa 12.06.2020 o 18:43

Ahoj Mon, chápem, že to pre teba nie je ľahké. Vôbec neotravuješ. Ak plačeš bez zjavnej príčiny, môže to byť prejav hlbšieho problému a závažnejšieho psychického stavu. Odkedy takéto záchvaty plaču pozoruješ? Stalo sa niečo v tej dobe, keď to začalo? Skús nad tým porozmýšľať. Odporúčala by som ti zdôveriť sa niekomu dospelému. Požiadaj ho tiež, aby ti pomohol vyhľadať odbornú pomoc. Dobrý psychológ ti môže pomôcť odhaliť príčinu týchto stavov a pomôcť ti s nimi. Nemyslím si, že si divná. Takéto problémy má veľa ľudí po celom svete. Držím palce. Nika

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk