Otázka
Lisa sa pýta:
Dňa 12.06.2020 o 13:58

Ahojte…kvôli rozvodu našich som musela psychicky dospieť na úroveň 20 ročnej už v 6 aby som im všetko ulahčila a teraz mávam kvôli tomu v 15 chvíle kedy mi akosi prepne a začnem sa správať ako 5 ročná. snažím sa toho zbaviť no nejde to. nemôžem to ale nikomu povedať keďže keď som to povedala mame nakričala na mňa a zbila ma. čo mám robiť?

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.06.2020 o 06:26

Ahoj Lisa, chápem, že ťa tvoje situácia trápi a je mi ľúto, že reakcia tvojej mamy bola práve takáto. Podľa mňa to je niečo, s čím sa dá pracovať a zbaviť sa toho. Skús sa obrátiť na nejakého dospelého, ktorému dôveruješ a vieš, že ťa pochopí. Psychológ by ti mohol pomôcť tento problém odstrániť, a preto ak máte v škole školského psychológa, tak sa môžeš skúsiť obrátiť naňho. Dúfam, že sa ti podarí tvoju situáciu vyriešiť. Držím prsty.

Nika odpovedá:
Dňa 12.06.2020 o 18:47

Ahoj Lisa, je mi ľúto, čo prežívaš. To, že si kvôli rozvodu psychicky dospela na úroveň niekoho oveľa staršieho, je úplne prirodzené a je to istá forma obrany. S tým súvisí aj to, že sa niekedy správaš ako oveľa mladšia osoba. Neviem, čo máš na mysli pod tým, že sa správaš ako 5 ročná, môžeš mi to trochu bližšie vysvetliť? Mrzí ma, že si nenašla pochopenie u najbližších. Nevzdávaj to a skús to povedať niekomu inému. Môžeš využiť aj chat alebo e – mail Linky detskej dôvery. Prajem ti veľa šťastia, verím, že si silné dievča.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk