Otázka
Katka sa pýta:
Dňa 19.06.2020 o 07:36

Prosím vás pomôžte mi, mám 13 rokov a na instagrame mi píše 20 ročný ktorý chce odomňa moje fotky, a ja som mu poslala stiahnuté z internetu. Prosím pomôžte mi, strašne sa bojím žeby to mohlo zájsť ďalej a by chcel so mnou volať (čo by sa asi nechcel baviť o živote) a pod. Nikomu som to nepovedala pretože rodičia mi neveria a tak prosím tuto mi pomôžte čo mám robiť

Odpovede
Alžbeta odpovedá:
Dňa 15.12.2023 o 12:11

Ahoj sme radi že si nám napísala. Najlepšie bude keď si ho zablokuješ, vypneš od tej osoby upozornenia a odstrániš konverzáciu s nim. Držíme ti palce ak by sa niečo nepodarilo, kľudne napíš.

Pan Pam odpovedá:
Dňa 15.12.2023 o 11:22

Ahoj! Za žiadnych okolností mu neposielaj svoje alebo iných fotky! Tak zablokuj si ho a neodpisuj mu! Napíš nám keď to spravíš!

pabida odpovedá:
Dňa 15.12.2023 o 11:16

povedal by som rodičom keď neveria tak by som im ukázal správy od instagramu a povedal by som im nech zavolajú políciu a zablokoval by som ju/ho.

Tím KTDJ odpovedá:
Dňa 15.12.2023 o 11:07

Ahoj Katka! Prvé čo by som urobil je ukázal rodičom tie správy aby ti verili. Druhé čo, asi by som si ho zablokoval (neviem či je taká možnosť lebo nemám sociálne siete ) a asi by som si ten instagram vymazal alebo si spravil iný účet. S pozdravom tím KTDJ

ŽENIDA odpovedá:
Dňa 15.12.2023 o 09:26

Ahoj, určite si odfoť všetko čo ti píše a ukáž to rodičom alebo polícii a hneď si ho zablokuj, nie je to bezpečné. Je normálne, že sa bojíš, ale skús to povedať svojim blízkym alebo niekomu inému z rodiny ak ti rodičia neveria.

CHLAPIDA odpovedá:
Dňa 15.12.2023 o 09:16

Ak nevie kde bývaš a kto vlastne si, dá sa to ľahko vyriešiť. Zablokuj si ho a každú novú žiadosť o sledovanie od cudzích ľudí odmietni.

ZLLNE odpovedá:
Dňa 11.12.2023 o 12:26

Ahoj, som rada, že si sa nám o takomto probléme zverila, určite to máš veľmi ťažké a sa toho bojíš. V žiadnom prípade mu neposielaj tvoju adresu, tel.č, tvoju alebo tvojich kamarátov ani nič podobné skús mu napísať čo ti vadí keď sa ta opýta ak bude nahnevaný bude ti nadávať a pod.. zablokuj si ho Potom sa skús obrátiť na nejakú dobrú kamarátku alebo kamaráta a spolu nájdite riešenie napr: ona mu napíše tebe dá pokoj, bude písať jej. Nič mu také nepovie, nepošle nič osobné a podobné riešenie. Keď sa o to pokúsiš s kamarátkou a bude to dobre určite to povedz rodičom aj keď to bude dobré riešenie. Ak to bude to horšie tak sa obráť na Linku alebo na políciu. Ďakujeme za to že si sa nám zverila a my ti prajeme veľa šťastia a hlavne sa neboj, strach k ničomu nedospeje.

Mokrí banditi odpovedá:
Dňa 11.12.2023 o 12:06

Ahoj,sme radi že si nás kontaktovala aspoň takto.Sme radi že si sa rozhodla napísať do rovesnickej poradne. Ukáž správy svojim rodičom a chodte na políciu za obťažovanie nemusí byť 20 ročný može byť aj starší nehovor mu nič o sebe a hlavne nie svoju adresu .Neboj sa zablokuj ho nahlas ho a bude okey..... Dôvera je potrebná dôveruj aj sama sebe ak by sa niečo stalo, okamžite to oznám niekomu dospelemu. ďakujeme za to že si nas kontaktovala.

VBK odpovedá:
Dňa 11.12.2023 o 09:26

Ahoj. Ďakujeme za tvoju otázku sme radi že si sa rozhodla informovať o tvojej situácii. Ako riešenie by som poradila to ihneď nahlásiť tvojim rodičom, vytvoriť si súkromný účet, aby sa nestali žiadne problémy. Ihneď zablokovať toho používateľa. Dúfame že naša rada pomôže. Prajem krásny zvyšok dna.

Nika odpovedá:
Dňa 19.06.2020 o 18:14

Ahoj Katka, som veľmi rada, že už si šťastná a netrápiš sa.

Katka odpovedá:
Dňa 19.06.2020 o 17:00

Ahojte, blokla som si ho lenže ešte predtým som mu napísala nech mi dá pokoj a on povedal že ok keď som mu povedala že zavolám políciu a teraz je bloknuty. Ďakujem Nika za radu :) neviete si predstaviť aká som šťastná že už niesom terorizovaná

Nika odpovedá:
Dňa 19.06.2020 o 09:32

Ahoj Katka, je mi ľúto, čo prežívaš, vidím, že ťa to trápi. To, čo od teba chce, nie je v poriadku a môže ísť o trestný čin. V žiadnom prípade mu žiadne fotky neposielaj ani si s ním nevolaj. Môžeš ho požiadať, aby ti nepísal a nevolal, ale ak to nepomôže, môžeš si ho zablokovať. Mrzí ma, že si nenašla pomoc a pochopenie u rodičov. Odporúčam ti vyhľadať dospelú osobu, ktorej dôveruješ. Môže to byť napríklad učiteľka v škole, školský psychológ a podobne. Ak by si chcela, môžeš vyskúšať aj chat alebo e – mail tejto linky. Veľmi ti držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk