Otázka
saraH sa pýta:
Dňa 10.08.2020 o 23:06

Ahojte ani neviem či je to problém alebo je to skôr v mojej hlave ale mám taký pocit že mojej rodine na mne už nezáleží Je im jedno kde som s kým som a kam idem proste som im ľahostajná Je to fakt ťažké pretože ja svoju rodinu hrozne ľúbim a neviem či je mi 100 krát prijemne počúvať od mamky a nevlastného otca take veci že si kurva chudera zničila si mi život mala si radšej umrieť jak sa narodiť Fakt neviem čo mám robiť cítim sa osamelo a privádza ma to k šialenstvu každý večer premýšľam nad samovraždou. Možno by to bolo lepšie. Vlastný takto pije a fajčí babka s dedko majú svoj život a vôbec ich nezaujímam a mamka to je samostatná kapitola Kamaráti sa mi otočili chrbtom odkedy som sa vrátila z psychiatrie Už nemám dôvod byt tu ďalej Fakt potrebujem niekoho kto má bude mat úprimne rád

Odpovede
Emma - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.08.2020 o 16:04

Ahoj, SaraH, chápem, že sa cítiš zle. Problémy s rodinou sú najhoršie a vedia raniť najviac. Mohla by si sa skúsiť porozprávať s niekým iným z rodiny (s druhou babkou a dedkom, ujom, tetou alebo ja sesternicou či bratrancom) alebo s niekým dospelým, ktorému veríš (učiteľkou alebo školským psychológom). Keď žiadnu takúto osobu vo svojom živote nemáš, môžeš sa obrátiť na chat Linky Detskej Dôvery, kde môžeš všetko prebrať s odborníkmi. Nájsť kamarátov je pre niekoho ľahké, pre niekoho ťažké, ale mohla by si skúsiť nejaký nový krúžok alebo sa pridať do nejakej dobrovoľníckej skupiny, zapojiť sa do nejakých aktivít v škole, ktoré by ťa mohli trochu odpútať od tvojich myšlienok a možno aj nájdeš niečo, čo ťa baví a nových kamarátov. Každopádne by som sa určite obrátila na nejakého odborníka či už tu na Linke alebo niekoho v tvojom okolí. Držím palce, aby sa ti všetko podarilo a bolo to lepšie a našla si niekoho, kto ťa bude mať rád a záležať mu na tebe.

Nika odpovedá:
Dňa 11.08.2020 o 09:17

Ahoj saraH, mrzí ma, že to takto doma máš. To, čo píšeš, je dosť vážne a určite by sa to nemalo brať na ľahkú váhu. Nikto nemá právo ti akokoľvek ubližovať – ani psychicky. Rozumiem, že sa možno cítiš tak zúfalá, že nevidíš iné východisko ako samovraždu, no riešenie existuje. Môžeš sa skúsiť porozprávať s niekým príbuzným, s kým máš dobrý vzťah. Odporúčam ti tvoj problém prekonzultovať na Linke detskej dôvery – telefonicky, chatom alebo mailom. Prajem ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk