Otázka
rebecca sa pýta:
Dňa 17.08.2020 o 20:29

mam strasny strach z lasky.zo zalubenia.zo vztahov.z cinnosti co sa robia vo vztahu.. je to zvlastne ale bojim sa toho.velakrat si proste predstavujem seba s niekym ako som vo vztahu,ale potom si to z casti ani neviem predstavit a mam z toho strach. a pritom by som chcela na jednej strane lásku..a na druhej zas nie,lebo sa jej bojim.Bojim sa,ze taky chlapec nepríde…do ktoreho sa totálne zalubim.Alebo,ze sa vobec nezalubim lebo moje srdce je chladné. dost ma to trápi…vacsinou ked pozeram nejaky romanticky film alebo vidim niekoho na fotke ako je vo vztahu tak ma to zožiera este viac. navyse ma trapi aj to,že o mna chalani moc nestoja…a pritom ani nie som nejaká škaredá alebo tak. vždy sa pacim iba takym,ktory sa nepáčia mne. ako mam na to celé prestat mysliet? na vztahy a ako prestat riesit tieto veci,že sa ich bojím. vztahy su proste vsade okolo nas takze to take jednoduche nie je.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 18.08.2020 o 06:53

Ahoj rebecca, rozumiem, že ťa strach z citov a ľudských vzťahov trápi a chcem, aby si vedela, že v tom nie si sama. Romantické filmy a seriály sú jedna vec, ale problém je, že vzťahy sú v nich strašne idealizované. Ja sama som už bola v dlhšom vzťahu a môžem ti povedať, že je to oveľa viac o spoločných hodnotách, pohľade na život a vzájomnej komunikácii, než o romantických gestách a o tom, či spolu ľudia vyzerajú pekne na fotke. Tiež ako niekto, kto bol dlho single ti viem povedať, že raz ten človek, do ktorého sa zamiluješ určite príde, len tomu treba nechať čas a vyslovene nehľadať vzťah na každom rohu a za akýchkoľvek okolností. Na to, aby bol tvoj vzťah s druhou osobou šťastný a zdravý, je potrebné mať v prvom rade rád sám seba, akokoľvek klišé to znie. To môže byť vec, na ktorú sa môžeš skúsiť viac zamerať, než na vzťahy okolo seba. Skús nejaký nový šport alebo hobby, prípadne sa vráť k činnostiam, ktoré ťa bavia, ale ktoré si istú dobu zanedbávala. A potom si už sama do svojho života privoláš ľudí, s ktorými stojí za to tráviť čas. Ktovie, možno medzi nimi bude aj niekto, kto ti padne do oka viac. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk