Otázka
Veva sa pýta:
Dňa 18.08.2020 o 23:53

Ahojte! Mám určitý problém, ktorý som spozorovala a identifikovala… Hmm dá sa povedať v posledných týždňoch. Nie že by som mala hŕby záujemcov, ale ide o to, že ak o mňa nejaký chlapec prejaví záujem, a ja som jeho záujmu naklonená, onedlho sa začnem cítiť nekomfortne, alebo reagujem chladne, jednako sa zľaknem, jednako často poburujem okolie, jednako sa bojím, čo by s daným chlapcom nasledovalo ďalej, keby sme sa príliš zblížili. Už sa stalo, že záujemca šiel hľadať radšej inde, pretože mal pocit, že o neho nestojím. Nebola to pravda. Ale bála som sa to dať najavo, veď čo všetko by potom nasledovalo? Najradšej by som viedla vzťah, ktorý by nebol „taký vážny“, ale nechcem vyzerať ľahkomyselne alebo ako radodajka od vedľa. Viem však, že by som tomu vyvolenému človeku nedokázala venovať všetok svoj čas a pozornosť (nemám na mysli, že by som ju venovala iným chlapcom, skôr že by som s ním nedokázala tráviť dostatok času) a veľmi nerada by som mu tým ublížila. Preto sa bojím ďalších krokov.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 19.08.2020 o 14:38

Ahoj Veva, rozumiem, že ťa táto vec trápi a som rada, že si sa na nás obrátila. V prvom rade by si si podľa mňa mala zodpovedať otázku, prečo sa cítiš nekomfortne a reaguješ chladne, keď ti niekto prejaví záujem a potenciálne ponúka lásku. Ak je to len odozva na to, že nemáš záujem o vzťah, je to v poriadku, no ak ťa v minulosti nejaký chlapec zranil, môže to byť aj akási tvoja podvedomá reakcia, s ktorou by stálo za to popracovať. A čo sa týka tvojich záujemcov, jednoducho by som k nim bola úprimná a vysvetlila im tvoju situáciu. Viem, že je to náročné, ale úprimnosť je stále lepšia, ako sa hoc aj neúmyselne zahrávať s niečimi citmi. Prajem veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk