Otázka
girl sa pýta:
Dňa 21.08.2020 o 07:56

Mam 16 rokov a viem,ze to bude asi dost trapne ale proste ide o to,ze v poslednej dobe nemam chut masturbovat.Aj ked proste myslim na sex alebo tak,tak sa nejako nevzruším a akoze celkom ma to serie lebo mozno pred mesiacom to bolo uplne inak a bola som vzrusena uz ked som pomyslela na nejaku obycajnú vec.Cim to moze byt? Tento mesiac mam dost take stresové obdobie takze aj mozno preto. Ale tak ludia,snad to neznamena,ze som nejaka asexualna ci? Myslite,ze v buducnosti uz budem v pohode? Viem,je to blbost ale celkom ma to trápi.Pretoze inokedy som mala vzdy vselijake perverzne reci nevadilo mi bavit sa s kamaratmi o tom a teraz ked mi niekto nieco napise na takuto temu tak som taka odmeraná.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.08.2020 o 08:37

Ahoj, ďakujem, že si sa nám rozhodla zveriť s natoľko intímnym problémom. Viem, že ťa to možno znepokojilo, ale nie je sa čoho báť, podobné zmeny v sexuálnom správaní sú u tínedžerov úplne bežné. Jednako to môže súvisieť už so spomínaným stresujúcim obdobím – je vedecky dokázané, že keď je telo v strese, tak vylučuje hormóny, s ktorých rastúcou hladinou sa znižujú sexuálne chúťky. Môže to byť tiež iba nejaký dočasný výkyv hormónov, súvisiaci s rastom tvojho tela ako takým, ktorý sa po čase opäť napraví. Nie je sa čoho báť, držím palce, aby bolo čím skôr všetko v poriadku.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk