Otázka
Barbora sa pýta:
Dňa 26.08.2020 o 23:54

Ahojte môžete mi prosím poradiť, nám dobrú kamarátku, nedávno sme boli vonku no a ona sa kamaráti s ľuďmi z ktorými ja nemám najlepšie vzťahy, a ona o tom nevie. Dlhší čas sme sa nevideli. A ona sa s nimi vtedy skamarátila (pravdepodobne) lebo predtým sme ako patria von chodili ja ona jej priateľ, dve kamošky a ešte jednej z tých kamarátok brat. No a teraz je s nami v partii jeden chlapec a dve baby z ktorými som ja mala alebo lepšie povedané oni so mnou veľké problémy či už na moju postavu (mám miernu podvahu) lepšie som sa učila, a nemala som veľa priateľov iba túto moju partiu, často som od nich dostávala nepekné poznámky. Informovala som mojich priateľov z mojej partie o tom aký sú, oni (kamaráti) sľúbili že si dajú pozor, avšak sa ďalej s mini kamaratia. Ale ja teraz neviem či sa mám aj naďalej s nimi kamaráti alebo ignorovať tých pár blbcov s prepáčením. Lebo zatiaľ mi nič nepovedali ale nejako pozitívne sa na mňa nepozerajú. Ďakujem za odpoveď alebo skôr radu.

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.08.2020 o 18:42

Ahoj Barbora, rozumiem, že sú pre teba tieto vzťahy dôležité a že nie je ľahké byť na hranici dvoch skupín. Avšak ako si aj sama spomenula, zvolila by som asi taktiku ignorovania tohto vzťahu. To, že niektorí títo kamaráti sa s tou druhou skupinou kamarátia asi neovplyvníš, no zároveň to neznamená, že sa s nimi musíš kamarátiť aj ty. Je rozhodne fajn, že si sa rozhodla dať tvojim kamarátom vedieť o tom, čo o tebe tí druhí ľudia šírili, no úplne zabrániť im stretávať sa tiež nejde. Zostáva ti jedine veriť im, ale aj naďalej by som bola opatrná. Ale rozhodne by snažila sa tým nejako veľmi netrápiť. Želám veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk