Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 30.08.2020 o 12:09

Ako byt dobry clovek?

Odpovede
Emma - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.09.2020 o 15:36

Ahoj, podľa mňa je veľmi ťažké povedať, ako byť dobrým človekom, lebo dobré skutky z nikoho automaticky neurobia dobrého človeka. Záleží na tom, či skutočne chceme byť lepší a zmena sa musí udiať aj v našom vnútri, nielen správaní. Ja sama sa často chcem zlepšiť, preto sa práve seba samej pýtam, čo mi na sebe vadí, aká vlastnosť alebo moje správanie negatívne ovplyvňuje ostatných ľudí. Na tvojom mieste by som sa skúsila zamerať na niečo konkrétne, čo chceš zmeniť. Napríklad ja sa snažím, aby moje pocity a nálady neovplyvňovali vo veľkej miere na ostatných. Keď som smutná alebo nahnevaná, snažím sa aj napriek tomu upokojiť a správať a reagovať pokojne. Zmena v tvojom správaní, v tebe, vie veľmi pomôcť, aby sa ostatní okolo teba cítili lepšie a príjemnejšie. Záleží len na tebe a na tom, ako to vnímaš ty sám/sama. Dúfam, že nájdeš cestu, ako sa stať lepším človekom, ktorá bude tebe vyhovovať najviac :)

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.09.2020 o 14:05

Ahoj, dobro je definované veľmi individuálne, no ja osobne si ho definujem ako zmenu k lepšiemu. Začala by som teda úplne od maličkostí – pomáhať viac s domácimi prácami a doma celkovo, byť vďačný za to, čo už máme, vnímať a pomôcť ľuďom okolo seba (tete v obchode s taškami a pod.), počúvať individuálne príbehy ľudí, byť pre druhých oporou, atď. Neskôr by som možno skúsila nejaký dobrovoľnícky projekt alebo čokoľvek, čo mení svet aspoň trochu k lepšiemu. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk