Otázka
Matej sa pýta:
Dňa 10.09.2020 o 08:49

Ahojte , volám sa Matej , mám 19 rokov a trápi ma jedna vec , mám jedno dievča s ktorým si veľmi rozumieme a už sme sa aj držali za ruky a tak…problém je ten ,že keď som si robil IQ test tak mi vyšlo IQ cez 120 bohužiaľ , trápi ma ,že väčšinou nerozumiem základným veciam ktoré mi ona chce povedať a trápi ma ,že či to môže ovplyvniť nejako náš vzťah ktorý máme ,že proste väčšinou nechápem ako myslí niečo ://

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.09.2020 o 19:44

Ahoj Matej, rozumiem, že ti veľmi záleží na vzťahu s týmto dievčaťom. Chcela by som ťa však ubezpečiť, že IQ naozaj nie je spôsob, ako úplne presne stanoviť niečiu inteligenciu – samotní vedci tvrdia, že jej existujú rôzne druhy. Preto by som sa na tento údaj vôbec nefixovala. Je však úplne prirodzené, že druhému človeku neporozumieme alebo ho nepochopíme, práve vtedy je dôležité byť úprimný a spýtať sa na vysvetlenie. Nemyslím si, že pokiaľ má k tebe to dievča taký blízky vzťah, ako opisuješ, že by jej to vadilo. To isté platí, ak začne rozprávať o nejakej téme alebo oblasti, o ktorej ty vieš málo alebo skoro nič – jednoducho sa netreba na nič hrať, je úplne v poriadku to priznať a práve to komunikáciu uľahčí, pretože tvoja priateľka ti aspoň zjednodušene porozpráva o niečom, o čom si ty doteraz možno tušil len veľmi málo. Držím palce.

T33 odpovedá:
Dňa 10.09.2020 o 14:54

iq o tom nerozhoduje, rozhoduje to čo cítiš

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk