Otázka
Viki sa pýta:
Dňa 14.09.2020 o 13:30

Ahoj Dievčatá mám na vás pár otázok Vy ked máte menštruáciu a cestujete autobsum na dlhšiu cestu ako to riešite z vložkou a bolestamy?Kde si ju meníte?A ako bolesti? Ja mám ísť zo školy na výlet a mám krámy a neviem ako to bude je to 3hodinová cesta prosím poradte

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.09.2020 o 21:54

Ahoj Viki, rozumiem, že pre teba táto situácia s menštruáciou nie je práve najľahšia. Úplne chápem, že je náročné a nepríjemné cestovať, pokiaľ máš menštruáciu, sama to nepreferujem. Väčšina vložiek by však mala vydržať trojhodinovú cestu autobusom, pokiaľ si ju vymeníš tesne pred cestou a napokon niekde na toalete, keď prídete na miesto, no ak by si sa predsa len bála, aby ti vložka cestou nepretiekla, nachystaj si so sebou do autobusu aspoň jednu rezervnú. Po ceste pravdepodobne budete stáť aspoň na jednom mieste, aby všetci vykonali potrebu a vtedy bude možnosť si ju vymeniť, ak to uznáš za vhodné. Čo sa bolestí týka, ak vieš, že ich zvykneš mať silné, zobrala by som si so sebou nejaké lieky proti bolesti, ktoré by si vedela zapiť, pokiaľ ti bude po ceste nepríjemne. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk