Otázka
Saška sa pýta:
Dňa 20.09.2020 o 17:22

Mám pre vás otázku: ako sa cítite ku LGBTQ+ luďom? V mojej škole stretávam veľa ľudí ktorí sa nazývajú ako podporcovia LGBTG+ ľudí, ale zároveň sa bez potiaž zasmejú na homofobickom alebo transfobickom vtipe. Aký je ‘generálny konsenzus’ o LGBTG+ túto?

(Ako novonájdená bisexuálka s preferenciou dievčat (Hah, a som si myslela že som proste žiarlivá nad tým ako dobre moje spolužiačky vyzerajú.), som zvedavá na vaše odpovede!)

Odpovede
diana odpovedá:
Dňa 10.10.2020 o 11:58

ahoj saša, ja sa považujem za podporovateľa LGBT+ komunity. veľmi si ich zastávam keď sú úrážaní, pretože mám pár kamarátov ktorí tam patria. napriek tomu, že ja sama som hetero mi to absolutne neprekáža a jeden by si možno aj myslel, že do lgbt+ patrím :D

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.10.2020 o 22:05

Ahoj Saška, rozumiem, že si ohľadom tejto témy možno ešte trošku zmätená. Nemyslím si však, že existuje nejaký všeobecný konsenzus či predstava o typickom podporovateľovi LGBT+ komunitu či obraz typického odporcu. Pohľad na LGBT+ komunitu sa rozhodne bude líšiť od človeka k človeku, dokonca aj medzi tolerantnými ľuďmi. To však nič nemení na tom, že queer ľudia sú súčasťou našej spoločnosti a aj keď s nimi možno nesúhlasíme, zaslúžia si rovnaké práva a rešpekt. Som však rada, že si k svojej orientácii úprimná. Veľa šťastia.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 20.09.2020 o 19:04

ako si zistila,ze si bisexual?

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk