Otázka
Vani sa pýta:
Dňa 21.09.2020 o 14:01

Dobry den,čo mám robit ak chcem hladovať?ako to mám vydržať?

Odpovede
Dail odpovedá:
Dňa 11.10.2020 o 23:01

Najprv by som sa spýtala, prečo chceš hladovať? Preto lebo chceš byt chudá, samozrejme. Lenže vieš o Tom, že dosť chudá nikdy neexistuje? Je to tak. Ak máš nadváhu a chceš schudnúť rozhodne nehladuj. Ver mi, že nechceš skončiť zvijajuca sa v klbku a bolestiach. Ak chceš schudnúť, skus vynechať coca colu a takéto sladove nápoje a výmen ich za džús alebo za vodu s citrónom a mätou. Miesto hamburgera si daj cestoviny s brokolicou a kuracím mäsom. Miesto slaniny na večer si daj kasu s ovocím alebo jogurt s vlockami. Dúfam že sa chápeme. A toto si zapamätaj prosím keď budeš chudnúť. Tvoje telo keď chudne berie najprv dostatok živín z tvojho tuku, keď nebudeš mat tuk tak z tvojich svalov až napokon už vôbec nebude mat z čoho čerpať na fungovanie a bude ti ju brat z tkanív orgánov. Tkanív orgánov!!! Zamysli sa nad týmto prosím

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.09.2020 o 16:02

Ahoj Vani, hladovať rozhodne nie je zdravé, dokonca to dlhodobo môže byť veľmi nebezpečné. Ľudia, ktorí dlhodobo hladujú, mávajú často problémy s trávením, sú malátni, bledí, slabí, ubúdajú im svaly. Naše telo potrebuje výživu na to, aby mohlo správne fungovať – a to nielen svaly, ale aj mozog. Hladovanie by som teda rozhodne neodporúčala.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk