Otázka
......... sa pýta:
Dňa 11.10.2020 o 17:36

Ahojte pred pár mesiacmi som sa cítila strašne nevedela som ako dalej v škole ma ponižovali a učiteľom to bolo jedno preto som sa pokúsila o samovraždu …ked som už chcela skočiť napísala mi mama a pýtala sa kde som jednoducho v tom momente sa všetko zastavilo a ja som odisla naspeť domov …nebolo to prvý krát čo soms a o niečo také pokúsila preto mi mama na to nič nepovedala…myslí si ,že to robím ia preto ,že chcem pozornosť .Ale ja sa naozaj trápim.Chcem aby mavypočula chcem aby sa ma spýtala ako sa mám ,čo ma trápi žiadam toho veľa …

Odpovede
Emma, rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 12.10.2020 o 08:02

Ahoj, som rada, že si sa rozhodla nám napísať. Podľa mňa by si sa so svojou mamkou o tom mala porozprávať. Skús jej vysvetliť, ako sa cítiš a ako by ti ona vedela s tým pomôcť. Niekedy ani vlastná mama nevie, čo má urobiť, aby sa jej dieťa cítilo lepšie a to, že sa spolu otvorene pozhovárate je najlepšia cesta k tomu, aby ste všetko vyriešili. Prajem veľa odvahy a držím palce.

Dail odpovedá:
Dňa 11.10.2020 o 22:54

Zlatíčko, prosím nepokúšaj sa o samovraždu. Máš pred sebou neskutočné množstvo zážitkov a momentov s ľudmi ktorých miluješ. Mozno aj keď to tak nevyzerá, tvoje okolie ťa ma rado a tvoja mamka deto. Zložila by sa, keby ťa stratila. Nezvládla by to. Bez teba by jej život ďalej nedával zmysel, pretože si jej dcéra. Porozpravaj sa s ňou slebo s kamarátkou. Niekedy je to lepšie ako tvoja mama. Len nerob hlúposť prosím ťa. Nebuď hlúpa! A vedz, že tvoje okolie ťa ma rado. A tvoja rodina na teba nedá dopustiť.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk