Otázka
Sofia sa pýta:
Dňa 23.10.2020 o 12:57

Ahoj, dneska som prvýkrát dostala svoje dni :( bojím sa

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.10.2020 o 17:00

Napísala by som že: Ahoj, najlepšie asi bude, ak sa o tejto téme porozprávaš aj s tvojou mamou, babkou, sestrou alebo kamarátkou, ako som už spomínala v predošlej rade. Menštruácia určite nie je niečo, za čo by si sa mala hanbiť a verím tomu, že ktokoľvek z nich ti rád pomôže a poradí. Aby som ti tu sama nemusela všetko potrebné vypisovať, odporučila by som ti tento článok: https://www.rodinka.sk/…menstruacia/ Verím, že v ňom nájdeš všetky potrebné odpovede na tvoje otázky. Držím palce.

Sofia odpovedá:
Dňa 24.10.2020 o 13:44

Poradila by si mi prosím ťa čo mám robiť a čo sa bude diať?

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.10.2020 o 08:02

Ahoj Sofia, rozumiem, že sú pre teba tieto zmeny v tvojom tele čosi nové a sama nevieš, ako k nim pristupovať. Rada by som ťa však ubezpečila, že je úplne v poriadku a pre ženy úplne bežné, aby dostali menštruáciu a všetky sme ju raz dostali aj prvýkrát. Menštruácia je dokonca znakom, že sme zdravé, že všetko v našom tele funguje, ako má a že aj ty sa postupne meníš na ženu, ktorá bude môcť mať v budúcnosti deti. Rozumiem však, že je to pre teba akési nečakané a možno čiastočne nepríjemné prekvapenie. Ak by si si nebola ohľadom niečoho čo sa menštruácie týka istá alebo mala ešte ďalšie otázky, skúsila by som sa obrátiť na tvoju mamku, babku, sestru, kamarátku alebo kohokoľvek, komu dôveruješ. Stále nám tiež môžeš napísať aj sem. Držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk