Otázka
Lea sa pýta:
Dňa 13.11.2020 o 20:36

Ahojte… v posledných mesiacoch sa udialo toho veľmi veľa.. o tom ani nechcem rozprávať. Skôr by som sa chcela zdôveriť s tým, že ma už dlhší čas prenásledujú občasné pocity samoty. Som zložitá.. občas mi je jedno a proste rozprávam každému hocičo, smejem sa a cítim sa proste fajn. No takú „náladu“ mám len vážne občasne.. teraz mávam viac nálady… že nemam chuť nič robiť, nezvladam nič robiť. Cieľ môjich dní je len prežiť na druhý deň. Mám zopár kamarátov no necítim sa že tu mám niekoho s kým sa môžem porozprávať. Vlastne sa ani s nikým nechcem rozprávať, jednej mojej učiteľke čo mi napísala veľmi pekný email a povedala mi že sa jej môžem zdôveriť hocikedy, som ešte neodpovedala. Vlastne.. chcem sa rozprávať len s jednou osobou. Je to zložité a tak to rozoberať nebudem. Ide o to.. že si už vážne nemôžem pomôcť s touto prázdnotou a samotou. Vidím ako sa to zhoršuje. Včera som sa zmohla na to sa ísť konečne prejsť sama po dlhej dobe. Na chvíľu som si aj vyprazdnila myseľ ale dnes znova. Už nemám na to silu, v podstate aj kašlem školu.. potrebujem sa dostať opäť na nohy. Nemyslím to tak že znova ten jeden deň budem mať energiu niečo spraviť a na druhý deň ešte väčšia prázdnota. Chcem dlhodobejšie šťastie. Rozmýšľala som že by som si mohla nájsť niekoho.. či už to je vzťah alebo len kamarátstvo ale chcela by som tu mať niekoho kto tu bude prežívať so mnou. Je to ale ťažké.. tu kde bývam sa ľudia hrajú na niekoho iného a ohovaraju sa navzajom. Necitim sa, akoby mi niekto rozumel.. Ďakujem, že som sa mohla zdôveriť aspoň tu, bola by som vďačná aj za nejakú odpoveď ak sa tu niekto nájde kto si to prečítal. Budem rada za každú radu alebo motiváciu, lebo už vážne neviem ako ďalej. Prajem pekný deň

Odpovede
Emma - rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 16.11.2020 o 07:42

Ahoj, Lea, úplne chapem, ako sa cítiš, lebo sama som kedysi prežívala podobne obdobie. Tiež som mala pár priateľov, ale nikdy som necítila k žiadnemu z nich extrémne blízke priateľstvo, po ktorom som tak veľmi túžila. Začala dom sa však baviť s rôznymi ľudmi z triedy, začala som chodiť na iné krúžky, dobrovoľníctvo, začala som sa zdokonaľovať v cudzích jazykoch, zapojila sa do projektov v škole, ktoré sa mi zdali zaujímavé a podobne. Postupne som so hľadala veci, ktoré by má mohli napĺňať a snažila som sa tráviť čas s ľudmi, ktorých mám rada a pritom spoznať niekoho iného a obnoviť staré priateľstvá. Síce som ešte stále nenašla niekoho blízkeho, no mám veľa spomienok, zážitkov, nových priateľov, skúsenosti a veci, na ktoré sa teším. Možno aj tebe by niečo z uvedeného mohlo pomôcť. Verím, že to zvládneš, premysli si, čo tá možno kedysi napĺňalo, pozri si na internete rôzne hobby, ktoré by si mohla začať, skús niečo, čím si možno nie si úplne presvedčená, ale nakoniec ťa to možno chytí a dá ti tu radosť a zmysel. Tiež si myslím, že by si o tom mohla s niekym hovoriť a keď máš takú láskavo učiteľku, skús jej napísať. Nemusíš jej možno napísať všetko, ale len postupne, ako to uznáš za vhodné. Verím, že to nakoniec všetko zvládneš a nájdeš šťastie a zmysel svojich dní :)

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 15.11.2020 o 19:45

To ma mrzí Emka, hlavne ju nejak nevystraš, povedz jej že si tu pre ňu a skús ju motivovať aby situácie zvládla inak♡

Emka odpovedá:
Dňa 14.11.2020 o 10:52

Ahoj Lea, asi ti veľmi nepomôžem ale školu hoď za hlavu a nájdi si niečo ako šport či niečo čo ťa baví. Mrzí ma čím si prechadzaš. Ja mám tiež problém mám najlepšiu kamošku a ona si tak trošku ubližuje vieš a myslela som že to hovorí len tak a prišla som na to celkom neskoro bojím sa o ňu. Ďakujem.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk