Otázka
Hallo kitty sa pýta:
Dňa 14.11.2020 o 18:49

Ahojte stala sa mi taka vec že mi napisal 1 chalan na instagram pýsali sme si a on sa chcel stretnut ja som nechcela ale strašne sa mi páčil na druhý deň mi napísal že potrebuje kod k svojmu fb vypytal si tel čislo a povedal že ho potom čo mu pošlu kod zmaže dala som mu číslo a prišiel mi mel so stránky azet. Sk že nemam ten kod nikomu davat lebo moze dojst k zneuzitiu informácii no ja som si to neprečítala a poslala som mu to o par minut som mu pisala a zistila som že si vymazal učet a zmizol so všetkými mojimi údajmi v momente som si ig prestavila na súkromný účet ale neviem čo mám ďalej robiť myslím že písal s viacerými dievčatami lebo na správy odpovedal tak za 20 min. Ale všetky správy som si odfotila keby ich chce zmazať poradte mi čo mám robiť alebo aspoň ako to mám povedať rodičom ďakujem

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.11.2020 o 09:20

Ahoj, strach o svoje údaje je v tvojej situácie úplne prirodzený a som rada, že si sa nám kvôli tomu ozvala. Avšak podľa opisovanej situácie si nemyslím, že by sa niekto nabúral do tvojho účtu – v tom prípade by ti ho mohol napr. vymazať, zmazať fotky, prepísať určité informácie o tebe či písať z tvojho účtu správy rôznym ľuďom. Ak sa nič z toho nestalo, na tvojom mieste by som nemala obavy. Pre svoj vlastný pocit bezpečia by si si však napr. mohla zmeniť heslá na všetkých potrebných účtoch, zdôreviť sa so situáciou rodičom a do budúcna rozhodne nikomu nedávať žiadne kódy, vďaka ktorým by sa mohol niekto dostať k tvojim súkromným informáciám. Veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk