Otázka
Emulienočka sa pýta:
Dňa 15.11.2020 o 09:18

Ahoj som Emulienočka a potrebujem pomoc moja BFF si ubližuje ale jej rodičia o tom nevedia a nesmiem im to povedať. Bojím sa o ňu a hlavne toho že keď mi zavolá že chce zomrieť má len 12 rokov. Ja viem že si asi hovoríte že to hovorí len tak ale aj v škole to robí zoberie si žiletku… a ďalej pokračovať nebudem prosím potrebujem pomoc Ako jej pomôžem ? Ďakujem za každú odpoveď .❤️

Odpovede
Emulienočka odpovedá:
Dňa 16.11.2020 o 10:31

Ďakujem veľmi pekne.

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 16.11.2020 o 09:19

Ahoj, rozumiem, že pre teba musí táto situácia byť veľmi náročná, keďže na kamarátke ti prirodzene záleží. Viem, že sa ti so sebapoškodzovaním asi zdôverila ona sama a preto máš pocit, že ide o akési tajomstvo, ktoré nemôžeš nikomu povedať. Rozhodne by si to však mala urobiť – najideálnejšie jej rodičom, no ak to nepôjde, aj učiteľke či školskej psychologičke. Je to naozaj jediné východisko, aby sa jej dostala skutočná pomoc, pretože aj keby si sa ty sama o to snažila, dôvod sebapoškodzovania u tvojej kamarátky môže byť hlbší a tebe samej sa ho odstrániť nepodarí. Určite by som preto túto situáciu prenechala do rúk dospelých. Držím palce.

Slniečko odpovedá:
Dňa 15.11.2020 o 17:54

Ahoj. Určite je to nepríjemná situácia, zažila som podobné ale jedine čo potrebuje je to, že sa bude mať o koho oprieť. Skús sa s ňou porozprávať o tom, prečo to vlastne robí a povedať jej, že svet nie je tak čierny akým ho vidí ona a s tým jej určite pomôže psychológ. Ona si uvedomí časom, že to je hlúposť a žiť na svete je to najkrajšie čo môže existovať. Držím ti palce. ??

Emulienočka odpovedá:
Dňa 15.11.2020 o 11:34

Ďakujem si zlata. Skúsim aj ja ❤️.

Hello Kitty odpovedá:
Dňa 15.11.2020 o 11:13

Ahoj moja kamoška robí to isté napr. sa reže s kružidlom a podobne tiež sa bojí rodičov a jediná kto o tom vie som ja naposledy k nám do triedy prišiel pán s tejto stránky a dosť sa s nim rozprávala on jej na to vybavil psychologičku a teraz sa kamoška cíti omnoho lepšie skús tej svojej navrhnúť psychologičku tiež?❤️

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk