Otázka
Dianka sa pýta:
Dňa 25.11.2020 o 12:38

Dneska som prvýkrát zažila sex, bolo to hrozné,bolestivé a fakt hroznééééé

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 26.11.2020 o 20:50

Ahoj Dianka, som rada, že si sa nám ohľadom tvojho problému ozvala. Je prirodzené, že prvý sex je pre teba mierne nepríjemný, rozhodne by si však nikdy nemala trpieť žiadnu bolesť ani krvácanie. Ak ti niečo nie je príjemné, treba to ihneď komunikovať s partnerom a prestať. Je preto veľmi dôležité mať sex a hlavne ten prvý s niekým, komu dôveruješ a s kým vieš o takýchto veciach rozprávať. Aktuálne by som si dala od sexu chvíľu prestávku, aby si tvoja vaginálna sliznica na tú zmenu zvykla a podráždenie, ktoré vyvolalo krvácanie, sa zahojilo. Do budúcna by som však odporučila používať lubrikant, predídeš tak vzniku podráždenia. Hlavne však pamätaj na to, že nikto nemá právo ťa do sexu nútiť bez tvojho súhlasu. Držím palce.

Dianka odpovedá:
Dňa 25.11.2020 o 17:58

Mňa to strašne bolelo a bolo to hrozne nepríjemné a aj som krvácala

ema odpovedá:
Dňa 25.11.2020 o 15:21

Ahoj,prvy sex nebyva vzdy najlepsi ale to neznamena,ze ked to na prvy krat bolo hrozne,ze to bude hrozne uz stale Neboj sa,casom to bude lepsie a lepsie :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk