Otázka
Alena sa pýta:
Dňa 29.11.2020 o 15:05

Ahoj mám 17 rokov a ešte som nemala to (sex) mám super priateľa a bojím sa toho že má opustí lebo ma 19. A ja sa toho strašne bojím. Chcem sa opýtať niekoho kto to už mal aké to je ? Ďakujem Alena

Odpovede
Viktória odpovedá:
Dňa 07.12.2020 o 19:52

Pozri sa je jedno či máš 17,20 či 25… nie je vôbec hanba byť pannou v 17 rokoch…dobre zváž s kým o to prídeš a nepozastavuj sa nad myšlienkou „ostatné baby v mojom veku to majú dávno za sebou“… Poznám veľa dievčat/chlapcov kt.o to prisli s tou nesprávnou osobou

Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 30.11.2020 o 19:21

Ahoj Alena, rozumiem, že je pre teba táto téma veľmi dôležitá a citlivá a som rada, že si sa nám rozhodla napísať. Na začiatok je rozhodne dôležité povedať, že nemať sex je v akomkoľvek veku úplne normálne, pretože by sa to v prvom rade malo odvíjať od toho, ako sa cítiš ty, či si pripravená, či danému človeku dôveruješ a či vôbec sex chceš mať. Preto ak by ťa niekto niekedy nútil do sexu alebo od teba mal očakávania, pri ktorých sa ty necítiš isto alebo príjemne, v skutočnosti ťa nemôže mať rád – inak by tvoje rozhodnutie rešpektoval a doprial ti dostatok času. V prvom rade by som sa teda s tvojím priateľom úprimne a otvorene porozprávala o tejto téme, o tom, ako to ty cítiš a ako to cíti on. Pokojne sa totiž môže stať, že len tvoja myseľ si vytvára scenáre, v ktorých od teba tvoj priateľ očakáva sexuálne potešenie, no v skutočnosti to tak vôbec nie je. Najjednoduchšie je preto priamo sa opýtať. Na druhej strane ak ide len o tvoje obavy zo sexu ako takého, tak je dôležité, aby si vedela, že pokiaľ svojmu partnerovi dôveruješ a máte sa radi, nikdy to nebude pre teba nepríjemné. Veľa šťastia.

Nika odpovedá:
Dňa 30.11.2020 o 18:05

extrémne bolestivé

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 30.11.2020 o 11:10

Ahoj,pozri sa to,ze si este nemala sex je uplne v poriadku.Prečo by ta mal priatel opustit len preto lebo si nemala sex.Tak si len cakala na tu spravnu osobu s ktorou to budes chciet.A pokial by ta niekto opustil kvoli tomu,ze si este nemala sex tak to potom nie je laska,pretoze ak ta niekto lubi tak ta bude respektovat.A este jedna vec…ak chces mat sex len pre to,aby ta neopustil alebo len preto ze vacsina 17 rocnych ma sex za sebou,tak sa do toho nasilu netlač.Maj sex az vtedy ked budes pripravena aby si neskor nemusela nic lutovat :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk