Otázka
Neznáma sa pýta:
Dňa 11.12.2020 o 17:03

Ahojte, len som vás chcela požiadať o radu v istej veci, keďže doteraz neviem, čo si mám o tom myslieť… V skratke, na internete som nadvizala kamarátstvo s istou osobou, o dosť staršou odo mňa. Pár mesiacov sme si písali. Zvykla ma dosť urážať a ponižovať, ale ja som sa neozvala, lebo som si ju nechcela pohnevať. Väčšinou sa mi ozývala len vtedy, keď sa potrebovala vyrozprávať, potrebovala pomoc, radu a tak. Keď som sa potom neskôr chcela vyrozprávať aj ja, tak mi písala že zase len o sebe hovorím atď. Začala sa správať dosť majetnícky, chcela aby som sa jej venovala 24/7, aj keď som jej vysvetľovala že mám úlohy, povinnosti, rodinu a tak, tak to vôbec nebrala do úvahy. Len jeden alebo dva dni som si s ňou nepísala a už bola hysterická. Veľakrát som už mala chuť s ňou ukončiť komunikáciu, ale neurobila som to. Nakoniec to skončilo jednou veľmi škaredou hádkou, po ktorej som si ju zablokovala, lebo mi došlo, že to jednoducho nemá význam. Teraz si kladiem otázku, som ja tá zlá? Na jednej strane som rada, že si už spolu nepíšeme, ale na druhej strane sa samej seba pýtam, či som zlá kamarátka a tak…

Odpovede
Emma - rovesnícka poradňa odpovedá:
Dňa 17.12.2020 o 11:27

Ahoj, som rada, že si sa nám zdôverila so svojimi ťažkosťami. Rozumiem, že môžeš byť smutná, pretože si prestala s tou osobou komunikovať a cítiš sa, ako keby si spravila niečo zlé, ale podľa mňa si urobila správne rozhodnutie. Nikto by ťa nemal nútiť s nikým komunikovať (či už stretávať sa, rozprávať alebo aj písať), ak to nechceš a už vôbec nie niekto, kto je od teba o dosť starší. Je len na tebe, ako budeš tráviť svoj čas a ak si s niekým písať nechceš, nemusíš to robiť. Ak sa ty cítiš lepšie teraz, keď sa už spolu nebavíte, tvoje rozhodnutie potom bolo podľa mňa správne, aj keď nad tým môžeš ešte uvažovať. Skús sa možno trochu odreagovať a uvoľniť, rob veci, ktoré ťa bavia a tráv čas s ľuďmi, ktorých máš rada. Držím palce.

Neznáma odpovedá:
Dňa 12.12.2020 o 11:39

Ďakujem

Aja odpovedá:
Dňa 12.12.2020 o 00:32

Ahoj, tvoj problém a obavy chápem. Ty si určite neni tá zlá, skôr naopak bola si tu pre tu osobu keď ta potrebovala ale ona ta nevedela vypočuť keď si to potrebovala ty, takto kamarátstvo nefunguje. Dovolím si povedať že ta osoba ta len zneužívala pre jej vlastne potreby. Nevešaj hlavu a tuto otázku sú už prosím ďalej nekláď lebo odpoved je jasná ty si ako kamarátka rozhodne nezlyhala Takze si nič nevyčítaj, prajem ešte pekný zvyšok “dňa”

Niki odpovedá:
Dňa 11.12.2020 o 20:33

Je to úplne vpohode

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk